Roadshow akcentuje produktywność

Roadshow akcentuje produktywność…

Podczas inauguracyjnego mobilnego pokazu Roadshow Sumitomo (SHI) Demag, który wystartował ze Schwaig, dyrektor generalny Gerd Liebig nakreślił jasną mapę drogową dla firmy, która ma wspierać przetwórców w ich dążeniu do zwiększenia wydajności, produkcji i ostatecznie zwiększenia zysków operacyjnych.

Zwracając się do dziennikarzy i mediów z całej Europy, pan Liebig stwierdził, że produktywność jest jednym z największych wyzwań naszych czasów. - Produkcja we wszystkich sektorach przemysłu znajduje się pod wpływem rozmaitych sił. Oprócz inwestowania w wysokowydajne, szybkobieżne i energooszczędne maszyny, kluczowymi obszarami są eliminacja nieefektywnych procesów, redukcja odpadów i utrzymanie siły roboczej.

Ponieważ grupa z powodzeniem zainicjowała programy optymalizacji produkcji w Schwaig, Wiehe, Ningbo i Chiba, pan Liebig podkreśla, że Sumitomo (SHI) Demag ma obecnie zdolność do produkcji 8000 nowych wtryskarek rocznie.

W Europie ponad 90% maszyn dostarczanych przez firmę jest obecnie w pełni elektrycznych. Po sukcesie w branży medycznej i elektronicznej, udział maszyn całkowicie elektrycznych rośnie obecnie w sektorze opakowań, konsumenckim i motoryzacyjnym. Przewidując to, firma Sumitomo (SHI) Demag wyprzedziła konkurencję i w zeszłym roku wprowadziła na rynek serię szybkich maszyn IntElect S i pakujących PAC-E. Firma jest przekonana, że do 2025 roku osiągnie ponad 25% udziału w całkowicie elektrycznym rynku europejskim.

Siedem lat temu Liebig podjął odważną decyzję o przekształceniu Wiehe w całkowicie elektryczny zakład produkcyjny - Zrównoważony rozwój sprzyjał tej decyzji. Biorąc jednak pod uwagę, że nasze w pełni elektryczne maszyny mogą ponad dwukrotnie zwiększyć produkcję, gdy są wspierane przez automatyzację, narzędzia cyfrowe i wsparcie szkoleniowe, dalekowzroczność inwestowania w całkowicie elektryczną produkcję ma potencjał do generowania ponadprzeciętnego wzrostu dla naszych klientów.

- Dzięki naszym międzynarodowym zespołom ds. przemysłu, technologii, sprzedaży, serwisu, jakości i łańcucha dostaw oraz silnej obecności we wschodnim i zachodnim świecie, firma Sumitomo (SHI) Demag zapewniła sobie silną przewagę konkurencyjną - twierdzi dyrektor generalny.

Wskazując na znaczenie, jakie technologia odgrywa w tej podróży, pan Liebig skorzystał również z okazji podczas konferencji prasowej, aby przedstawić najnowszą osobę na stanowisku kierowniczym, Martina Pütza. Na stanowisku Senior Director Technology Pütz będzie miał za zadanie wzmocnić technologie aplikacji jako trzeciego filaru biznesowego dla spółek zależnych. Obejmuje to trzy z kompetencji cyfrowych prezentowanych na wystawie objazdowej - myAssist, myConnect i activeMeltControl.

- Czas pracy maszyn jest jednym z najważniejszych wskaźników produktywności. Niezawodność zapobiega czasochłonnym przerwom w produkcji - zauważa Liebig.  Zaprojektowana, aby pomóc klientom w szybszym diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów, mobilna wystawa pokazuje, w jaki sposób maszyny używające myConnect korzystają z szybszego wykrywania i korygowania błędów oraz lepszej jakości komponentów. Włączenie narzędzi takich jak myAssist umożliwia producentom szybsze dostosowanie się do zmian parametrów przetwarzania.

Dzięki wyposażeniu w 25-milimetrowy ślimak i 2-gniazdową formę do przetwarzania materiału PP, IntElect będzie mógł bezpośrednio przekonać odwiedzających wystawę o swojej produktywności. Użytkownicy mogą zbadać, jak w pełni wykorzystać funkcje, aby zwiększyć powtarzalność cyklu i wytwarzać jeszcze więcej komponentów przy niższych kosztach dla firmy i środowiska.

- Objazd pracującej, w pełni elektrycznej wtryskarki IntElect2 75/420 przez cztery miesiące po całej Europie jest zarówno ekscytujący, jak i wyjątkowo wymagający - deklaruje pan Liebig.

- Pod względem organizacyjnym ten roadshow jest dla nas dużym wyzwaniem; umieszczenie maszyny w ciężarówce było niełatwe. Z niecierpliwością czekamy na zaprezentowanie setkom klientów jej kompaktowości, możliwości cyfrowych i automatyzacji oraz najnowszych osiągnięć w przetwórstwie tworzyw sztucznych.


Roadshow Sumitomo (SHI) Demag w Polsce

03.06.24 Katowice

Fabryka Porcelany, Porcelanowa 23, 40-246 Katowice, godz. 10:00 - 15:00

05.06.24 Wrocław

Winnice Jaworek, Kościuszki 48A, 55-330 Miękinia, godz. 10:00 - 15:00

10.06.24 Warszawa

Pałac Ojrzanów, Tarczyńska 1, 96-321 Ojrzanów, godz. 10:00 - 15:00

12.06.24 Bydgoszcz

Cukrownia Żnin, Janickiego 1, 88-400 Żnin, godz. 10:00 - 15:00

Aby zarejestrować udział w lokalnym wydarzeniu, kliknij tutaj.