Rozmowa z Tomaszem Matysiakiem z firmy Plastique

Rozmowa z Tomaszem Matysiakiem z firmy Plastique
Prezentujemy rozmowę z Tomaszem Matysiakiem, Managerem ds. Rozwoju Sprzedaży w firmie Plastique. Spółka zajmuje się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych.

Proszę o krótkie przedstawienie firmy Plastique?
Tomasz Matysiak: - Firma jest producentem opakowań, na rynku polskim funkcjonuje od 2006 r., a nasz zakład produkcyjny mieści się w Dąbrowie pod Poznaniem. Jesteśmy częścią międzynarodowej grupy z siedzibą w Wielkiej Brytanii, istniejącej już od ponad 30 lat.

Co zdecydowało o pojawieniu się firmy w Polsce?
Po wejściu Polski do Unii Europejskiej bardzo wiele firm przenosiło swoją produkcję do Europy Środkowo – Wschodniej, w tym zwłaszcza do naszego kraju. Tak zrobiło też wielu naszych kluczowych klientów, jak choćby koncern Gillette. W ślad za tymi klientami podążyliśmy również my, jako producenci opakowań. Wiadomo, że chodziło o to, by stworzyć jak najbardziej zintegrowany system obsługi tych odbiorców, o to by transport stał się maksymalnie najkrótszy i tym samym zaopatrzenie łatwiejsze.

Tomasz Matysiak, Plastique


Jakie opakowania Państwo produkują?
Zajmujemy się produkcją w technologii termoformowania opakowań z tworzyw sztucznych. W związku z tym korzystamy z rozmaitych materiałów, odpowiednich do specyfikacji każdego projektu; włączając w to najnowsze rodzaje materiałów ulegających biodegradacji i nadających się do biokompostowania.

Należą do nich choćby takie folie jak PET i APET / PE - krystalicznie czyste nowe lub wtórnie przetworzone; ale też np. PETG - krystalicznie czyste bez domieszek lub zawierające wtórnie przetworzone elementy. PETG daje się łatwo sterylizować i można je zgrzewać;

Kolejnymi materiałami po jakie sięgamy są PET GAG - wielowarstwowy materiał PET - pokrycie GPET ułatwia zgrzewanie.

Na koniec wspomnieć należy jeszcze o materiale High Impact Polystyrene. Jest to czysty HIPS, naturalny lub dopasowany kolorem w systemie pantone.

Dla przemysłu elektronicznego dostępne są gatunki antystatyczne oraz przewodzące; Pre-Printed Material – rozwiązanie rozwinięte przez firmę Plastique pozwala nadrukowywać do dziewięciu kolorów na rozmaite materiały poprawiając wygląd opakowania.

Gdzie trafiają opakowania wychodzące z waszej firmy?
Odbiorcami są różne dziedziny przemysłów. Jednak największym z nich jest sektor kosmetyczny i sektor artykułów higieny osobistej. Tworzymy jednak opakowania również dla artykułów technicznych, takich jak żarówki, elektroniki w tym elektronika użytkowej, dla komponentów motoryzacyjnych i żywności.

Która z tych branż jest najtrudniejsza w obsłudze?
Na pewno duże wymagania pochodzą ze strony branży kosmetycznej, ponieważ co roku firmy kosmetyczne muszą wejść na rynek z jakimś nowym produktem, więc zmieniają się także ich preferencje w odniesieniu do opakowań. Bardzo szybko zmienia się również branża elektroniczna. Szuka ona najbardziej efektywnych form wyeksponowania produktu. W tym obszarze elektroniki jak wiadomo co chwile pojawia się coś nowego i trzeba reagować na to dostarczając odpowiednie opakowania.


brak
 

Produkujemy: opakowania typu blister, vac tray, wkładki pozycjonujące do pudełek i tub, wytłoczki, tace pozycjonujące, tace transportowe, oraz pozostałe elementy wytłaczane z folii typu PET, PVC, PS i innych. Posiadamy własną narzędziownię

Polska