Rozwiązanie Videojet do zdalnego sterowania znakowaniem laserowym

Rozwiązanie Videojet do zdalnego… Najnowsze rozwiązanie Videojet Touch Control Software+ (TCS+) umożliwia producentom zdalne sterowanie laserami, zapewniając łatwość i wygodę działania. TCS+ to uniwersalne rozwiązanie, które pozwala na zdalne sterowanie większością systemów laserowych Videojet za pośrednictwem kontrolera Videojet TU430 albo niemal dowolnego urządzenia z przeglądarką.

- Rozwiązanie TCS+ pozwala producentom swobodnie wybrać sposób obsługi systemów znakowania laserowego Videojet - mówi Sascha Ammesdoerfer, kierownik jednostki organizacyjnej ds. znakowania laserowego w firmie Videojet Technologies. - Bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz, interfejs użytkownika wygląda i działa zawsze tak samo, a jego koncepcja i układ są zgodne z kontrolerem dotykowym Videojet TU430.

Niezmienne wygląd i sposób obsługi interfejsu TCS+ zapewniają bezproblemowe działanie na linii produkcyjnej, skracają czas potrzebnego szkolenia, a do tego ułatwiają konfigurowanie linii i szybką zmianę produktu. Większością systemów laserowych Videojet można teraz sterować za pomocą kontrolera TU430 z kolorowym ekranem dotykowym lub praktycznie dowolnego urządzenia z przeglądarką.

Proste w obsłudze i sprawnie działające oprogramowanie umożliwia obsługę wielu laserów z użyciem dowolnego urządzenia z przeglądarką i nie wymaga pobierania dodatkowych programów. Obsługiwane przez przeglądarkę funkcje umożliwiają jednoczesne łączenie się z wieloma urządzeniami i zapewniają lepszy wgląd w aktualny status działania laserów. Kontrolowanie zgodnych systemów laserowych Videojet nie wymaga instalacji oprogramowania sterowników, co dla producentów oznacza oszczędność czasu, niższy koszt prac rozwojowych i ograniczenie do minimum liczby błędów znakowania spowodowanych działaniem użytkownika.

Nowy kontroler lasera TU430 został wyposażony w interfejs z kolorowym ekranem dotykowym, którego obsługa jest prostsza niż w poprzednich modelach. Oferuje także prosty kreator, który przyspiesza integrację i wprowadzanie nowych produktów. Tworzenie i zarządzanie treściami odbywa się z użyciem prostego w użyciu edytora szablonów, a funkcja rejestracji zdarzeń umożliwia śledzenie zmian w systemie. Funkcje zautomatyzowanego tworzenia informacji oraz prostego wprowadzania kodów zapewniają wyższy komfort pracy użytkownika i ograniczają ryzyko wycofania produktów oraz koniecznych przeróbek.

Dodatkowo sprawdzona konstrukcja o stopniu ochrony IP65 umożliwia stosowanie kontrolera TU430 w trudnych warunkach produkcji spożywczej, gdzie wyzwaniem może być poziom wilgotności i zapylenia, a wszystkie systemy muszą być odporne na regularne zmywanie.

- Firma Videojet cieszy się z możliwości wprowadzenia na rynek innowacji w dziedzinie znakowania laserowego. Dzięki rozwiązaniu TCS+ producenci zyskają możliwość kontrolowania i monitorowania większości systemów laserowych Videojet z jednego punktu - mówi Ammesdoerfer.

Źródlo: Videojet

Czytaj więcej:

Reportaże

Forum