Ruszyła budowa fabryki Lanxess w Chinach

Ruszyła budowa fabryki Lanxess w Chinach
Spółka Lanxess rozpoczęła prace wstępne na placu budowy zakładu produkcji pigmentów żelazowych w Ningbo (Chiny). Wartość inwestycji wynosi 55 mln euro, a początkowa zdolność produkcyjna wyniesie 25 tys. ton rocznie. Pigmenty New Red będą dostępne na rynku światowym w pierwszym kwartale 2015 r. Dzięki inwestycji Lanxess w fabryce znajdzie zatrudnienie 150 osób.
 
W parku chemicznym Ningbo trwa obecnie budowa fundamentów pod obiekty produkcyjne i administracyjne. Do wzmocnienie fundamentów zostanie użytych blisko 2 tys. pali.
 
Nowe żelazowe pigmenty o żółtym odcieniu będą oferowane na całym świecie pod znaną już marką Bayferrox. Kluczowymi klientami są producenci farb i lakierów. Pigmenty będą dostarczane także do klientów w branży budowlanej i tworzyw sztucznych. 

- Zakład w Ningbo spełnia najwyższe standardy środowiskowe - zauważa Natalie Chen, dyrektor Lanxess (Ningbo) Pigments. - Wykorzystanie procesu Penniman oraz światowej klasy technologii ochrony środowiska w Chinach pozwala nam ustanowić nowy standard w produkcji pigmentów żelazowych. To wszystko szczególnie w odniesieniu do uzdatniania wody, oczyszczania spalin i zużycia energii.
 
Zakład produkcyjny zlokalizowany będzie w Strefie Rozwoju Petrochemicznego, Gospodarczego i Technologicznego Ningbo, zaopatrzonej w doskonałą infrastrukturę i zaplecze logistyczne. W Ningbo - drugim co do wielkości porcie towarowym w Chinach - znajduje się największy w kraju terminal przeznaczony do przeładunku ciekłych środków chemicznych.
 
Lanxess posiada już w Państwie Środka zakład produkcji pigmentów nieorganicznych - zlokalizowany jest w dzielnicy Jinshan w Szanghaju. Produkuje on rocznie 38 tys. ton wysokiej jakości pigmentów żelazowych żółtych i czarnych. Fabryka w dzielnicy Jinshan zaopatruje także inne zakłady spółki, m.in. zakład mielenia i mieszania w dzielnicy Taopu w Szanghaju, na potrzeby produkcji wysokiej klasy syntetycznych pigmentów żelazowych pod marką Bayferrox.
 
- Dostrzegamy rosnący popyt na wysokiej jakości pigmenty w Chinach, napędzany trendem urbanizacyjnym - podkreślił Wolfgang Oehlert z firmy Lanxess.

Produkcja pigmentów nieorganicznych firmy Lanxess wynosi obecnie ponad 350 tys. ton, co czyni spółkę największym na świecie producentem pigmentów żelazowych i chromowych.


Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A