Sabic i Sierosławski Group razem przeciwko COVID-19

Sabic i Sierosławski Group…

Jedno działanie cenniejsze od dziesięciu pomysłów – tymi słowami Emre Yilmaza można w krótki sposób podsumować spontaniczne działanie dwóch firm, które w ramach akcji Plastics 4 Life postanowiły dać w czytelny sposób sygnał dla całej branży przetwórców tworzyw sztucznych, że razem znaczy więcej i lepiej.

W ciągu kilku dni Sabic Poland zrealizował proces decyzyjny i poprzez swojego dystrybutora, firmę Plastoplan Polska dostarczy 3 palety (4.125,- kg) polietylenu niskiej gęstości LDPE Sabic LDPE 2008, produkowanego przy użyciu technologii Clean Tubular Reactor (CTR), na potrzeby produkcji przyłbic ochronnych. Produkcja sprzętu ochronnego będzie realizowana przez działającą w Mielcu firmę Sierosławski Group (SG), która również przystąpiła do akcji i bierze w niej czynny udział.

Wyprodukowane przyłbice, w ilości 100 tysięcy sztuk, zostaną w całości przeznaczone na potrzeby placówek służby zdrowia oraz innych potrzebujących je podmiotów i będą wykonane całkowicie bezpłatnie w ramach kolejnych działań pomocowych prowadzonych przez SG.

- Ogromnie się cieszę, że mogliśmy się przyłączyć do akcji Plastics 4 Life i wesprzeć ją swoim konkretnym, materialnym działaniem - mówi Piotr Kwiecień, Dyrektor Zarządzający Sabic Poland z siedzibą w Warszawie. Dostawa surowca dla potrzeb firmy Sierosławski Group stanowi nasz wkład w pomoc w walce z koronawirusem a jednocześnie mam nadzieję, że jest doskonałym przykładem możliwości wzajemnego zaangażowania całej branży i środowiska przetwórców tworzyw sztucznych.

Należy dodać, że wspomniana technologia CTR zapewnia gatunki o wysokiej jakości i czystości a zastosowany w produkcji wtryskowej materiał charakteryzuje się wysoką udarnością i dobrą elastycznością oraz dużą odpornością na korozję naprężeniową pod wpływem czynników środowiskowych.

sg-p02
Przyłbice ochronne produkowane przez firmę Sierosławski Group, Mielec

- To trudny czas dla wielu firm i ludzi. Niemniej jednak uważam, że wszyscy bez wyjątku i w każdy możliwy choćby najmniejszy sposób powinni pomagać tym, którzy walczą i dbają o nasze życie i zdrowie – mówi Barbara Sztyler, Dyrektor Zarządzający Sierosławski Group. Dla naszej firmy było i jest oczywistym, że każde tego typu działanie to wyraz solidarności tak całej branży i środowiska przetwórców jak również osobisty wkład w walkę z koronawirusem. Jest to tym bardziej istotne, że te działania mają charakter charytatywny i są w pełni realizowane ze środków własnych - dodaje.


Czytaj więcej:
COVID-19 186

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska
Usługi na wtryskarkach. Projektowanie, konstruowanie
 

Usługi na wtryskarkach. Projektowanie, konstruowanie, prototypowanie, naprawa i regeneracja form wtryskowych. Labolatorium do badania tworzyw sztucznych.

Polska

Reportaże

Forum