Shorewood Packaging rozwija działalność w Polsce

Amerykański koncern Shorewood Packaging rozszerza swoją działalność w Polsce. Firma otworzyła właśnie w naszym kraju nową fabrykę.

Shorewood Poland jest częścią jednej z największych globalnych korporacji papierniczych - International Paper. Jego produkcja koncentruje się na wytwarzaniu opakowań i wkładek dla branży Home Entertainment oraz takich samych wyrobów dla branży biurowo-szkolnej. W tym pierwszym przypadku chodzi głownie o opakowania przeznaczone dla gier video, płyt z muzyką, a także płyt dvd. Nowa fabryka o powierzchni 30 tys mkw. zlokalizowana została w okolicach Torunia. Produkowane tam opakowania trafiać będą na rynek europejski.

Warto wiedzieć, że Shorewood wytwarza więcej niż połowę obecnych na całym świecie opakowań trafiających na potrzeby branży muzycznej. Jednym z największych osiągnięć koncernu było wprowadzenie przed wieloma laty opakowania o nazwie Shorepak. Jest to doskonale znana jednoczęściowa koperta, w której umieszczane były dawniej płyty muzyczne, a obecnie również płyty dvd.

- Dzięki inwestycji w Polsce Shorewood Packaging Poland znacząco zwiększy nasze zdolności wytwórcze w Europie i pozwoli nam jeszcze bardziej zaistnieć w tym regionie, a także dostarczać produkty o tej samej jakości i wyglądzie jak ma to miejsce w Ameryce - mówi Colin Bennett, jeden z dyrektorów firmy.

Nowa fabryka to kolejny etap rozwoju Shorewood Packaging w Polsce. Na początku tego roku amerykański koncern przejął kontrolę nad firmą poligraficzną Bartorex i przeniósł swoją produkcję z Warszawy do Torunia, zostawiając w stolicy jedynie biuro handlowe.