Specjalistyczne produkty i kompleksowa obsługa - standardowy pakiet WTH!

Specjalistyczne produkty i…

„W WTH GmbH wszystko kręci się wokół naszych klientów - to jest klucz do sukcesu” - podkreśla Gero Thieme, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny firmy. WTH GmbH, założona przez jego ojca Waltera Thieme w 1992 roku z siedzibą w Stade w Niemczech, jest firmą handlową zaopatrującą przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy na terenie całej Unii Europejskiej. Firma jest reprezentowana w Polsce od piętnastu lat, a od 2011 roku wspierana jest przez polskiego przedstawiciela. „Nasze roszczenia wykraczają poza proste działania” - wyjaśnia Thieme. „Chcemy zapewnić profesjonalne doradztwo i dostawę. Dlatego nasz zespół posiada wszechstronną i różnorodną wiedzę specjalistyczną.”

WTH GmbH ze Stade nie tylko oferuje produkty, ale także kompleksowo informuje swoich klientów o nowościach i innowacjach. Dla nich wybór odpowiedniego materiału to nie tylko kwestia ceny – jakość jest najważniejsza. Z ich doświadczenia wynika, że sprawdzone produkty nie zawsze są najlepszym wyborem. Do tego dochodzi pierwszorzędne doradztwo techniczne i sprawna logistyka, co jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, że wiele produktów pochodzi z Azji. Dziś WTH GmbH jest już rozpoznawalna i ma ugruntowaną pozycję jako rzetelny partner w branży tworzyw sztucznych i gumy w Polsce. „Dostarczamy wysokiej jakości dodatki do tworzyw sztucznych, gumy, klejów i uszczelniaczy z Europy, Ameryki, a przede wszystkim w coraz większym stopniu z Chin” – mówi Thieme.

wth-logo-3

Klienci WTH są kompleksowo informowani o oferowanych produktach i możliwych innowacjach, ponieważ decyzja o zastosowaniu specjalnych dodatków często jest czymś więcej niż tylko kwestią kosztów. Aby zaoferować swoim klientom najwyższą jakość w całej Europie, WTH stawia również na własną markę. WTH jest zarejestrowanym znakiem towarowym w Unii Europejskiej od 2010 roku. Nazwa handlowa „Addforce” powstała i została zarejestrowana jako znak towarowy w 2013 roku. Dzięki temu wyraźnemu oznaczeniu chcą mieć pewność, że klienci zawsze otrzymają produkty o stałej jakości. Współpracując z wybranymi partnerami unikasz wahań jakości, ponieważ jakość, wraz z niezawodnością i trwałością, jest kluczem do sukcesu.

„Po ponad trzydziestu latach globalnej działalności firma osiągnęła pozycję rynkową wymagającą takiego podejścia” – wyjaśnia Thieme. „Znamy naszych producentów i importujemy towary bezpośrednio od nich.” Dodatkowo ich produkty są wyraźnie oznaczone nazwą handlową Addforce lub WTH, aby uniknąć nieporozumień.

wth-addforce

Największą grupą produktów WTHśrodki zmniejszające palność, ale w ofercie znajdują się również wypełniacze, środki wspomagające przetwarzanie, modyfikatory udarności, plastyfikatory, stabilizatory światła, przeciwutleniacze, rozjaśniacze optyczne, woski i wiele innych. Wszystkie te dodatki są dostępne w różnych postaciach. Od początku „ery Covid-19” w 2020 roku pojawiły się nowe wyzwania logistyczne, które istnieją do dziś. Szczególnie handel z Azją wymaga wysokiego poziomu wiedzy logistycznej.

Stawki za fracht różnią się w zależności od towaru, rodzaju transportu, wagi objętościowej i odległości. Fracht morski FCL (Full Container Load) oznacza, że cały kontener jest wypełniony towarem. Oszczędza to czas i pieniądze, jednakże WTH coraz częściej oferuje dostawy łączone, aby zapewnić większą elastyczność. Transport lotniczy jest szybszy, ale droższy i podlega specjalnym przepisom bezpieczeństwa dotyczącym produktów chemicznych. Covid-19 miał wpływ na wysyłkę z Chin do Europy, ale inne czynniki, takie jak klęski żywiołowe i niepokoje polityczne, również odgrywają rolę. Czas tranzytu różni się w zależności od okoliczności.

Gero Thieme, dyrektor zarządzający WTH GmbH, optymistycznie patrzy w przyszłość i spodziewa się dalszej ekspansji swojej firmy w Polsce w nadchodzących latach. Jest przekonany, że dywersyfikacja oferty, konsekwentne zapewnianie jakości i doskonała obsługa znacząco przyczynią się do tego sukcesu.

stader-impression

Wysoko specjalizowane dodatki i środki pomocnicze dla przetwórstwa polimerów i gumy oraz dla branż pokrewnych

Niemcy, 21682 Stade, Beguinenstr. 13

Reportaże

Forum