Sukces produktu w nowym opakowaniu

Sukces produktu w nowym opakowaniu
O przydatności zaprojektowanego przez RPC 5-litrowego pojemnika do farby firmy Cuprinol do natryskowego malowania ogrodzeń świadczy fakt, ze produkt ten okazał się jedną z najbardziej udanych pozycji wprowadzonych przez Cuprinol na rynek w całej historii firmy.

Koncepcję pojemnika opracował dział projektowy RPC w Raunds w konsultacji z personelem marketingowym i technicznym firmy Cuprinol. Głównymi wymaganiami była łatwość wylewania (ponieważ produkt przelewa się do specjalnego rozpylacza firmy Cuprinol do malowania ogrodzeń) oraz solidny wygląd odpowiedni dla produktu przeznaczonego do stosowania na wolnym powietrzu. Ponadto wysokość pojemnika nie mogła przekroczyć 320 mm, aby można było używać istniejących linii napełniających.

Zastosowane ostatecznie przez RPC rozwiązanie wykorzystuje formowanie z rozdmuchem w Raunds oraz formowanie wtryskowe w Market Rasen. Pojemnik formowany z rozdmuchem z HDPE ma prostokątny kształt z umieszczoną na środku szyjką o średnicy 63 mm. Centralne położenie szyjki, jej szerokość oraz biegnące od niej spadziste boki to cechy, które w połączeniu zapewniają płynne wylewanie produktu bez zatykania wylotu.

W wylewaniu zawartości pomaga dodatkowo oddzielnie formowany wtryskowo polipropylenowy uchwyt, przymocowany do zatrzaskiwanego na szyjce pierścienia. Użytkownik trzyma pojemnik za uchwyt i spód, a uchwyt obraca się w czasie nalewania, umożliwiając dokładne i kontrolowane dozowanie płynu.

Dodatkową zaletą szyjki o średnicy 63 mm jest to, że pozwala na zastosowanie w pojemniku zgrzewanego indukcyjnie zamknięcia z folią zabezpieczającą przed naruszeniem, co jednocześnie umożliwia bezpieczne transportowanie pojemników bez przeciekania.

Walory estetyczne pojemnika podnosi kolorowy rękaw z atrakcyjną grafiką i szczegółowymi informacjami o produkcie, a szerokie powierzchnie pojemnika zapewniają łatwe nakładanie zdobień.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z opracowanego przez RPC pojemnika na naszą farbę do natryskowego malowania ogrodzeń” – powiedziała Joanne Holder z Cuprinol.

„Zależało nam bardzo na pojemniku, który dorównywałby produktowi pod względem wygody użytkowania oraz wizerunku marki. Szybki i nieprzerwany sukces rynkowy farby do natryskowego malowania ogrodzeń świadczy o doskonałości samego produktu, jak również jego opakowania.”

RPC Containers Ltd
Grove Street, Raunds,
Northants NN9 6ED
Tel: + 44 (0) 1933 623311
Fax: + 44 (0) 1933 622126
Email: sales@rpc-raunds.co.uk
www.rpc-raunds.co.uk

Czytaj więcej: Opakowania 1103