Sumitomo (SHI) Demag informuje o wzroście zamówień w czasie epidemii

Sumitomo (SHI) Demag informuje…

W ciągu pierwszego półrocza 2020 producent wtryskarek Sumitomo (SHI) Demag zanotował prawie 25% wzrost zamówień na maszyny produkowane w Niemczech, w stosunku do analogicznego okresu w 2019 r.

Gerd Liebig, prezes Sumitomo (SHI) Demag firmy patrzy w przyszłość z ostrożnym optymizmem, zaś zwiększoną ilość zamówień przypisuje wzrostowi popytu ze strony branży opakowaniowej i medycznej.

- Skoncentrowanie się w ciągu ostatnich lat na tych dwóch rozwijających się rynkach zapewniło nam silniejszą pozycję, pomagając przetrwać w tych trudnych czasach - mówi Liebig.

Podobnie jak cały przemysł tworzyw sztucznych, tak i tego niemiecko - japońskiego producenta wtryskarek dotknął lockdown przemysłu motoryzacyjnego. Prognoza Grupy dla rynku detalicznego jest również dość ostrożna: ze względu na napiętą sytuację na rynku pracy i malejącą skłonność konsumentów do zakupów, firma przewiduje ostrożne podejście do inwestowania wśród przetwórców.

W tym roku bardzo dynamiczny wzrost zanotowały natomiast segmenty opakowaniowy i medyczny, gwałtownie rośnie też popyt na maszyny elektryczne. "Aby sprostać wzrostowi zamówień, znacznie zwiększyliśmy produkcję wtryskarek serii IntElect - dodaje prezes Sumitomo (SHI) Demag.

Firma spodziewa się, że w 2020 roku odnotuje 17-procentowy wzrost ogólnej liczby zamówień w porównaniu z rokiem ubiegłym. 

1-1
Oblicze Sumitomo (SHI) Demag: (od lewej do prawej) Henrik Langwald, Paolo Zirondoli, Anatol Sattel, Jürgen Schulze, Arnaud Nomblot, Gerd Liebig, Siegfried Köhler, Thorsten Thümen