Sumitomo (SHI) Demag wprowadza activeMeltControl dla wszystkich nowych maszyn IntElect2

Sumitomo (SHI) Demag wprowadza…

Sumitomo (SHI) Demag wprowadza kolejną technologię activeMeltControl (aMC) dla swoich w pełni elektrycznych wtryskarek z serii IntElect. Maszyny te, znane z wyjątkowej precyzji i wysokiej wydajności energetycznej, są liderem w dziedzinie zrównoważonego przetwarzania tworzyw sztucznych. Na targach Fakuma 2023 firma po raz pierwszy zaprezentowała nową funkcję cyfrową activeMeltControl, która jeszcze bardziej pogłębia zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój, zgodnie z hasłem "Act! Sustainably".

activeMeltControl (aMC) to adaptacyjny, w pełni automatyczny proces kontroli zintegrowany z systemem sterowania maszyny, zapewniający większą ciągłość procesu. To z kolei daje wiele korzyści dla zrównoważonej produkcji. Dzięki aMC można kompensować wahania masy wtrysku w prawie wszystkich aplikacjach i materiałach, niezależnie od tego, czy są one spowodowane wahaniami partii, materiałem z recyklingu, przemiałem, różnicami w suszeniu, różnicami w dozowaniu, czy też zastosowaniem dodatków.

Na przykład, wahania masy wtrysku w materiale pochodzącym w 100% z recyklingu mogą zostać skorygowane przez oprogramowanie, doprowadzając go do poziomu materiału pierwotnego. To znacznie zmniejsza wskaźnik odrzutów u klienta. W zależności od procesu i materiału, może on wynosić blisko zera.

activeMeltControl można łatwo aktywować jednym kliknięciem i działa on w pełni automatycznie w tle. Oprogramowanie kompensuje wahania lepkości i nieszczelności bariery przepływu wstecznego, odpowiednio dostosowując ciśnienie. Klienci mogą dopasować go do swoich specyficznych potrzeb procesowych i reagować na charakterystykę maszyny za pomocą kontrolera regulacji.

Tłem dla rozwoju technologii aMC, do którego firma Sumitomo (SHI) Demag energicznie dążyła przez ostatnie 4 lata, jest zmieniająca się jakość tworzyw sztucznych z mniejszą ilością materiałów pierwotnych na rzecz większych zawartości materiałów pochodzących z recyklingu. Wychodząc więc naprzeciw wymaganiom rynku, nieuniknionym było stworzenie cyfrowego rozwiązania kompensującego te zmiany w wysoko wydajnych i precyzyjnych maszynach serii IntElect. Dlatego firma wprowadziła aMC jako całkowicie niezależny moduł oprogramowania obok istniejących już pozostałych modułów technologicznych. Moduł activeMeltControl będzie dostępny dla wszystkich nowych maszyn z serii IntElect2.


image-1-intelect2-220-660-1100-imd-k