System Swift - UP ułatwiający otwieranie opakowań

System  Swift - UP ułatwiający otwieranie opakowań
Koncern Mondi opracował nowy system, w który mogą być wyposażane różne opakowania.

Nowością firmy jest rozwiązanie o nazwie Swift – Up. Zostało ono stworzone z myślą o ułatwieniach przy otwieraniu opakowań. W świadomości ich producentów znalazła się bowiem sugestia, że z czynnością tą coraz większe problemy mają zwłaszcza ludzie starsi. Tym samym więc doprowadzenie do eliminacji tego problemu stało się wyzwaniem dla opakowaniowych konstruktorów.

Swift – Up umożliwia proste otwieranie i zamykanie opakowania za pomocą specjalnej klapki wyposażonej w odpowiedni języczek. Projekt można wykorzystać także do wszelkiego rodzajów opakowań elastycznych, np. typu Form-Fill-and-Seal (FFS) lub Flow -Wrap.

Jak działa system?

Przy użyciu klapki, opakowanie w postaci torebki FFS otwiera się na całej szerokości. Możliwe jest także stworzenie zamykanych klapek, które umożliwiają ponowne zamknięcie opakowania. Jedną z największych zalet pomysłu jest, zdaniem producenta, wysoka elastyczność w wyborze miejsca na otwór i klapkę na opakowaniu. Rozwiązanie można także wykorzystać do niemal wszystkich rodzajów folii lub laminatów i to bez względu na wielkość, format lub kształt opakowania. W dodatku projekt umożliwia zadrukowanie całej powierzchni przedniej ściany, ponieważ zamykaną klapkę można umieścić w górnej krawędzi lub na boku opakowania. Szczególnie ważny jest fakt, że system Swift-Up nie wymaga montażu nowych linii do pakowania. Przy wprowadzeniu niewielkich modyfikacji może być stosowany w istniejących urządzeniach.

Swift-Up powinien znaleźć zastosowanie w szeregu modeli opakowań. Nadawać się będzie do przemysłu spożywczego dla mocno mrożonej żywności, słodyczy, produktów nabiałowych lub w branży przemysłowej w opakowaniach niespożywczych.

Czytaj więcej: Opakowania 1108