System sterujący Arburga laureatem „Red Dot Award 2018”

System sterujący Arburga laureatem…
Układ sterujący Gestica marki Arburg otrzymał uznawaną na całym świecie nagrodę „Red Dot Award 2018”. Tym samym już drugi produkt marki Arburg zdobył tę nagrodę. Pierwsze wyróżnienie przypadło urządzeniu freeformer w 2014 roku.

Uznana nagroda za design

Nagroda Red Dot Award „Product Design”, której historia sięga 1955 roku, stanowi coroczne wyróżnienie dla produktów w 48 kategoriach. W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 6300 produktów z 59 państw. W innych kategoriach nagrody zdobyły tak znane marki jak Ferrari i Apple. Natomiast układ sterujący Gestica marki Arburg startował w kategorii „Urządzenia przemysłowe, maszyny i automatyzacja” i zdobył nagrodę „Red Dot Award 2018” jako najlepszy produkt w tej kategorii.

Wygląd i dotyk przekonują jury

„Przyjazna dla użytkownika konstrukcja układu sterującego jest inspirowana wyglądem inteligentnych urządzeń mobilnych, pozostając niezależną w interpretacji” - tak brzmiało uzasadnienie jury. Do ważnych kryteriów zalicza się przy tym: stopień innowacji, funkcjonalność, ergonomiczność i intuicyjną obsługę. Jury mogło przetestować sposób działania układu sterującego Gestica za pomocą symulatora i tym samym przekonać się o zaletach tego urządzenia.

Układ sterujący Gestica to połączenie estetyki, funkcjonalności i ergonomii

Na szczególne wyróżnienie zasługuje np. element obsługowy „Easyslider”, za pomocą którego można w łatwy i precyzyjny sposób sterować ruchami podczas ustawiania wtryskarki i zaprezentować je za pomocą zmiennej kolorystycznie technologii LED. Ponadto przyszłościowy układ sterujący marki Arburg dysponuje ekranem Full HD z wysoką rozdzielczością w formacie 16:9 i technologią wielodotykową dopasowaną do zastosowania w przemyśle. Ze względu na fakt, że podczas projektowania tego urządzenia ważną rolę obok funkcjonalności ogrywała także ergonomia, panel sterujący jest dopasowany do ciała użytkownika oraz może być wychylany i regulowany pod względem wysokości.

Pomyślne partnerstwo

Design produktów odgrywa w firmie Arburg istotną rolę już od wielu lat. W tym zakresie firma ściśle współpracuje z projektantem Jürgenem R. Schmidem, właścicielem biura projektowego Design Tech w Ammerbuch. Współpraca ta zaowocowała już stworzeniem designu dla urządzenia freeformer do addytywnego systemu produkcji, które w 2014 roku zdobyło nagrodę Red Dot Award, oraz dla największej wtryskarki Allrounder Arburg 1120 H, która w marcu 2018 zdobyła wyróżnienie iF-Award.

Źródło: Arburg


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233