Targi Innoform - branża coraz chętniej odwiedza Bydgoszcz

Listemann Polska - Stoisko 82

Filtr krańcowy do medium chłodzącego - umieszczony tuż przed formą wtryskową umożliwia eliminację zanieczyszczeń większych niż 200 μm. 

AnoxPro - pokrycie antykorozyjne kanałów chłodzących form wtryskowych.

Wkładki do chłodzenia konformalnego, dzięki którym można rozwiązać problem wychłodzenia wypraski gdy chłodzenie kanałowe jest niewystarczające; umożliwiają skrócenie czasu cyklu, nawet o połowę, co pozwali podwoić wydajność pracy wtryskarki oraz pozwalają otrzymać wypraskę o dużo lepszej estetyce, bez wciągów oraz stabilniejszą wymiarową.

M.A.S. Sp. z o. o. - Stoisko 44

Spółka M.A.S. od kilku lat inwestuje w działalność B+R czego efektem są innowacyjne rozwiązania sorpcyjne i hybrydowe pozwalające na wytwarzanie chłodu z wykorzystaniem ciepła odpadowego. Firma posiada w ofercie agregaty adsorpcyjne, a także realizuje instalacje z wykorzystaniem technologii absorpcyjnej. Najnowszy produkt to wielomodułowe hybrydowe, sorpcyjno-sprężarkowe agregaty pozwalające na maksymalizację oszczędności u klientów przemysłowych.

Mega Mold Sp. z o.o - Stoisko 134

System MoldMaker.eu - innowacyjny system zdalnego odczytu liczników pracujących przy formach wtryskowych. Zapewnia bieżący podgląd produkcji na formach. Narzędzie do nadzoru i utrzymania ruchu form.

ML Polyolefins - Stoisko 6

Największy producent regranulatów PP w naszej części Europy otwiera nową, czwartą linię do produkcji recyklatów. Tym samym moce produkcyjne elbląskiej firmy wzrastają do 25000 ton rocznie, umacniając ją na pozycji lidera rynku. Jak zapewniają przedstawiciele spółki, zastosowane nowe rozwiązania technologiczne pozwolą na poszerzenie portfolio produktów o nowe tworzywa, które pozwolą zaspokoić nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Strapfin 442 - recyklat w zastępstwie oryginału

ML Polyolefins wchodzi w rok 2020 z mocnym akcentem, prezentując recyklat do wytłaczania, który w 100% zastępuje tworzywo oryginalne. Jak wskazują przedstawiciele producenta, materiał charakteryzuje się wysoką powtarzalnością i pozwala znacząco obniżyć koszty produkcji, prezentując wyjątkowo korzystny stosunek jakości do ceny.

W zgodzie z GOZ

Nowa oferta produktowa ML Polyolefins obejmuje produkty wytwarzane w wyniku zagospodarowania folii poprodukcyjnych, używanych w opakowaniach dla przemysłu spożywczego. Materiał P6 to blenda polipropylenowo-polietylenowa, nadająca się do stosowania w produktach niskobudżetowych, które wymagają barwy głębokiej czerni. Regranulat o płynięciu 6-8 MFI, z wysoką powtarzalnością, z pewnością znajdzie wielu odbiorców, którzy cenią sobie jakość produktów od elbląskiego producenta.

MS Spinex Spinkiewicz Maciej - Stoisko 54

Spinworx to nowy standard we frezowaniu. Innowacyjne rozwiązanie głowicy frezarskiej na płytki okrągłe, które obracają się podczas obróbki. To opatentowane rozwiązanie pozwala na 100% wykorzystanie krawędzi skrawającej oraz znaczne skrócenie czasu obróbki (brak konieczności indeksacji płytki w gnieździe).

Pagero EDM Sp. z o.o. - Stoisko 40

Modernizacje maszyn EDM. Firma zapewnia kompleksową renowację maszyn EDM wraz ze sprawdzeniem funkcjonalności wszystkich podzespołów i instalacją dodatkowych modułów. Zakres modernizacji dobierany jest do konkretnych potrzeb produkcyjnych. Modernizacja maszyn obejmuje m.in.: instalację nowoczesnego generatora, dzięki któremu maszyna będzie drążyć szybciej i dokładniej, instalację sterowania CNC z funkcjonalnym software oraz nowe serwonapędy.

Pencom Engineering Limited - Stoisko 60

Pencom prezentuje wkładki gwintowe zapewniają uzyskanie precyzyjnych i wytrzymałych gwintów wewnętrznych w tworzywach sztucznych i materiałach z metali lekkich.

Pewag - Stoisko 122

Haki LEVO sterowane radiowo; punkty zaczepowe pewag ZETA; przenośne bramownice.

Plast - Farb - Stoisko 11

Kompostowalne torby reklamowe, koperty kurierskie, koperty z wkładem bąbelkowym. Opakowania kompostowalne, to linia produktów wytwarzanych z surowców zgodnych z zasadami ekorozwoju. Surowiec kompostowalny jest odpowiedzią na zapotrzebowanie dotyczące produkcji opakowań o minimalnej uciążliwości dla środowiska. Wytwarzany jest z naturalnych produktów rolnych. Zapewnia to jego powrót do gleby w procesie biodegradacji i kompostowania.

Polcomm - Stoisko 73

Nowa linia głowic frezarskich na płytki WNEU 04, nowe gatunki płytek tokarskich i frezarskich Polcomm, frezy pełnowęglikowe do obróbki zgrubnej i wykańczającej matryc i form.

Richo Polska - Stoisko 82

Usługi wytaczania CNC.

W katalogu maszyn nowością jest wytaczarka stołowa serii UBM jest to numerycznie sterowana stołowa wiertarko - frezarka, posiada szerokie możliwości technologicznego wykorzystania w operacjach frezerskich, wiertarskich, rozwiercania oraz gwintowania. Średnica wrzeciona 130mm, max wysuw wrzeciona 900 mm, max przejazd w X 5200 mm i max masa detalu 40t.

Roehm Polska Sp. z o.o - Stoisko 66

Podtrzymki tokarskie uchwyty mechaniczne duro.

Shapers' Polska Sp. z o.o. - Stoisko 82

Modyfikacje i serwis form i narzędzi - nowe możliwości serwisowe dla form do gumy, wykrojników, tłoczników, form ciśnieniowych. Prototypowanie - nowa maszyna do odlewania próżniowego - zwiększenie mocy produkcyjnych.

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Tele- i Radiotechniczny - Stoisko 89

Zgrzewarki ultradźwiękowe Sonic Welder przeznaczone są do ultradźwiękowego łączenia materiałów z tworzyw termoplastycznych, a także do wykonywania operacji saterowania, nitowania, kształtowania i cięcia. Urządzenia te zaprojektowano zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0 w celu osiągnięcia największej powtarzalności i jakości zgrzewów. Umożliwiają szczelne połączenie zgrzewanych elementów przy zachowaniu estetyki spoiny.

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Zaawansowanych technologii Wytwarzania - Stoisko 89

Narzędzie do nagniatania ślizgowego powierzchni krzywoliniowych obrotowych (np. stempli) z cyfrowym pomiarem ciągłym i rejestracją on-line wartości siły przeznaczone jest do nagniatania szerokiej gamy materiałów, nawet o twardości do ~65 HRC. Wykorzystując precyzyjny ruch względny diamentowej końcówki nagniatającej wzdłuż profilu nagniatanego detalu, możliwe jest zwiększenie prędkości nagniatania oraz ograniczenie zużycia końcówki nagniatającej.

Soditronik - Stoisko 71

Milltronics jest rozwijającym się producentem obrabiarek CNC przeznaczonych do obróbki metali. Produkuje ponad 50 modeli maszyn z własnym sterowaniem. Dzięki ponad 70 pracownikom działającym w nowoczesnym obiekcie o powierzchni 100 000 ft2 w Minneapolis, USA, Milltronics jest liderem w branży w zakresie zaawansowanych technologii CNC. Oferuje klientom wyższą wydajność dzięki nowej koncepcji wydajnego sterowania z łatwym w obsłudze interfejsem.

Transcorn Sp. z o.o. - Stoisko 34

Ekologiczne urządzenie służące do dejonizacji wody w elektrodrążarkach drutowych, elektrody drutowe marki IXA, elektrody z grafitu.

Uniwersytet Technologiczny im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy - Stoisko 92

Najnowsze osiągnięcia zespołów badawczych pracujących między innymi w dziedzinach takich jak technologia materiałowa, chemia, obróbka, maszyny i narzędzia, technologie przyrostowe, projektowanie, wzornictwo i architektura oraz aplikacje produktowe.

Verashape - Stoisko 111

W oprogramowaniu VISI 2020.0 dodano możliwość wyświetlania linii przepływu, podkreślając możliwe "wahania" w trakcie fazy wypełniania. Jest to szczególnie ważne, ponieważ zawirowania występują, gdy przepływ tworzywa spowalnia lub zatrzymuje się wzdłuż określonej ścieżki przepływu, co prowadzi do wystąpienia asymetrycznych i nieprzewidywalnych struktur przepływu.

Yudo - Stoisko 32

Szybka zmiana koloru, krótszy czas cyklu. Technologia umożliwia zaprojektowanie kanałów przepływowych oraz chłodzących opierająca się na zasadach rzutu izometrycznego. Płyty rozdzielacza, po uprzednim wykonaniu kanałów przepływowych, są zgrzewane za pomocą dyfuzji, a nie przy pomocy topnika jak w starszych technologiach. Gwarantuje to trwałość i szczelność pod wysokim ciśnieniem. 2000~3000 bar po zgrzaniu oraz chłodzenie pod ciśnieniem 70 Bar.