Targi Interplas powracają do świetności!

Targi Interplas powracają…

W dniach 26-28 września, w centrum targowo-wystawienniczym NEC w Marston Green niedaleko Birmingham, odbędzie się najważniejsze w tym roku w Wielkiej Brytanii wydarzenie dla branży tworzywom sztucznym - targi Interplas.

Tegoroczna wystawa, będąca świętem 75-lecia Interplas i jego poprzedników, zgromadzi ponad 530 wystawców. Wśród nich znajdą się takie firmy jak Arburg, Engel, Krauss Maffei, Wittmann Battenfeld, Sepro, Mouldshop, TH Plastics, Bole, Summit Systems, Borche, Haitian, Motan Colortronic, Simoldes, UK Extrusion, Negri Bossi, Billion, Piovan, Bausano, Ultra Polymers, Hasco, Distrupol, CMS, Fanuc, Albis, Snetor, BMB Spa, Campetella, United Polymers oraz wiele innych.

- W branży, w mediach społecznościowych i w rozmowach nieformalnych coraz częściej przewija się watek targów Interplas. Wystawa będzie pełna innowacji, a rejestracja odwiedzających odbywa się z dużym wyprzedzeniem w stosunku do poprzednich edycji. Jesteśmy przekonani, że Interplas 2023 będzie edycją, która przystoi obchodom 75. Rocznicy tych targów – powiedział Duncan Wood, dyrektor generalny Rapid News Group, organizatora Interplas.

interplas-2017-003-big

- Interplas to jedna z pierwszych wystaw, które odbyły się National Exhibition Center od momentu jego otwarcia w 1976 r. Jesteśmy więc zachwyceni widząc, jak rośnie w siłę jako wiodące wydarzenie dla branży tworzyw sztucznych w Wielkiej Brytanii – zaznaczył Ian Taylor, dyrektor zarządzający Conventions & Exhibitions w NEC Group - Wiemy, że wydarzenie to zapewni szerokie spektrum możliwości handlowy dla setek wystawiających się firm, ponieważ branża tworzyw sztucznych spotyka się tutaj, aby zaprezentować nowe produkty, maszyny i pomysły.

Bogaty program targów Interplas 2023 obejmuje m.in. konferencję Interplas Insights, na której zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia w dziedzinie recyklingu, surowców, cyfryzacji oraz regulacji prawnych. Podczas konferencji odbędzie się również wiele interaktywnych sesji, oferujących uczestnikom możliwość nawiązania kontaktu z wpływowymi prelegentami.

interplas-2017-002-big

Podczas tegorocznej edycji powróci Pawilon Wiedzy. To przestrzeń, w której odwiedzający będą mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy branżowej i nawiązania relacji z uznanymi ekspertami w branży. Specjaliści będą dostępni przez cały czas trwania wystawy, udzielając porad na temat badań i rozwoju produktów, doboru materiałów, przepisów prawnych, itd.

Istotnym wydarzeniem podczas targów będzie z pewnością gala 75@75. W związku z jubileuszową 75. edycją targów Interplas, organizatorzy zaprosili przedstawicieli branży do nominowania osób, które wywarły znaczący wpływ na brytyjski przemysł tworzyw sztucznych. 75 nazwisk zostanie ogłoszonych podczas targów Interplas 2023, w trakcie specjalnej uroczystości.

- Branża tworzyw sztucznych ma bogatą historię innowacji - żaden inny materiał nie poczynił takich postępów w tak krótkim czasie. W ciągu ostatnich 75 lat całe podsektory przemysłu tworzyw sztucznych zostały zbudowane wokół pracy konkretnych osób. Począwszy od pracy George'a de Mestrala z nylonem w latach 40-tych XX wieku nad opracowaniem materiału do zapinania na rzepy, znanego obecnie na całym świecie jako Velcro, po wynalezienie dozownika grawimetrycznego pod koniec lat 80-tych przez Steve'a Maguire'a, jest tak wiele osób, bez których branża nie byłaby tym, czym jest dzisiaj - mówi Dave Gray, kierownik ds. treści w Interplas Insights.

interplas-2017-001-big

W tym roku zarówno odwiedzający jak i wystawcy otrzymają dostęp aplikacji zaprojektowanej w celu efektywnego zaplanowania czasu. Ta inteligentna technologia pozwoli uczestnikom łączyć się i angażować ze społecznością, uzyskiwać osobiste rekomendacje za pomocą technologii AI, a także planować bezpośrednie spotkania z wystawcami i prelegentami.

- Interplas to krajowa wizytówka brytyjskiego przemysłu tworzyw sztucznych. Jeśli poważnie myślicie o działalności w branży tworzyw sztucznych w Wielkiej Brytanii, musicie tu być – zaznacza Philip Law, Dyrektor Generalny Brytyjskiej Federacji Tworzyw Sztucznych (BPF).

Rejestracja na targi odbywa sie przez stronę: interplasuk.com.