Targi K 2019 na drodze do sukcesu

Targi K 2019 na drodze do… Firmy z branży tworzyw sztucznych i kauczuku po raz kolejny zaufały flagowym targom branżowym. K 2019 to przegląd innowacyjnych materiałów, technologii oraz zagadnień dotyczących cyfryzacji i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Targi K 2019 to kontynuacja niezwykle udanej imprezy, która odbyła się w 2016 roku. Po zakończeniu rejestracji wystawców okazało się, że w terminie 16-23 października 2019 wykorzystana zostanie cała powierzchnia targowa spółki Messe Düsseldorf GmbH.

Wydaje się zatem, że dwudziesta pierwsza edycja targów K, podobnie jak wszystkie poprzednie, dostarczy wyraźnego impulsu do dalszego rozwoju. Motywem przewodnim przyszłorocznych targów będą wzajemne powiązania między światem cyfrowym a procesami produkcyjnymi i rozwojem nowych produktów.

Około 3000 wystawców weźmie udział w targach K 2019 w Düsseldorfie. Firmy ze wszystkich kontynentów zarejestrowały się, aby zaprezentować swoje innowacje w następujących obszarach:
  • Surowce, materiały pomocnicze
  • Półprodukty, części techniczne i wyroby z tworzyw sztucznych
  • Maszyny i urządzenia dla przemysłu tworzyw sztucznych i gumy
Werner M. Dornscheidt, prezes zarządu Messe Düsseldorf wyraził zadowolenie, że firmy z branży tworzyw sztucznych po raz kolejny zaufały targom K jako idealnej platformie dla ich sukcesu biznesowego.

- Jest oczywiste, że targi K po raz kolejny zaoferują pełny przegląd globalnego rynku przetwórstwa tworzyw. Dzięki międzynarodowej obsadzie wystawców i zwiedzających oraz unikalnej palecie produktów, targi K posiadają wyjątkową pozycję na świecie i są miejscem przełomowych prezentacji - powiedział Dornscheidt.

Targi K 2019 skoncentrują się na kluczowych dla branży zagadnieniach. Podczas wystawy specjalnej pn. "Tworzywa sztuczne kształtują przyszłość” zaprezentowane zostaną pionierskie obszary zastosowań materiałów polimerowych oraz ich wpływ na środowisko.

Z kolei „Kampus nauki” to miejsce gdzie będzie można zapoznać się z bieżącą działalnością i wynikami badań uniwersytetów i instytucji naukowych. Kluczowe tematy, które zostaną zaprezentowane i omówione podczas Kampusu Nauki, zostaną określone w ciągu najbliższych miesięcy przez radę naukową K 2019.

Podczas targów szczególny nacisk zostanie położony na innowacyjne materiały i procesy, które w znacznym stopniu przyczyniają się do sprostania globalnym wyzwaniom (takim jak gospodarka wodna, energetyczna i gospodarka odpadami, efektywne gospodarowanie zasobami), cyfryzacja oraz zrównoważony rozwój.

JL
Źródło: K-online