Targi K 2022 spełniły oczekiwania

Targi K 2022 spełniły oczekiwania…

Radość przedstawicieli branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy z tego, że wreszcie po trzech latach znów mogą osobiście wymieniać poglądy na poziomie globalnym, charakteryzowała tegoroczną edycję targów K w Düsseldorfie.

- Targi K w Düsseldorfie po raz kolejny spełniły nasze oczekiwania. Są to nadal najbardziej międzynarodowe, kompletne i innowacyjne targi światowej branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy - powiedział Erhard Wienkamp, dyrektor zarządzający w Messe Düsseldorf.

- Targi w imponujący sposób pokazały, jak cenne są bezpośrednie kontakty, przypadkowe spotkania i fizyczny kontakt z produktem. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że targom K 2022 udało się po raz kolejny wysłać mocne sygnały dla branży jako sile napędowej innowacyjności w sektorze tworzyw, i że nasi wystawcy zrobili interesy z dużą liczbą klientów z całego świata - dodał Wienkamp.

Ponad 3 000 wystawców i 176 000 zwiedzających ze wszystkich kontynentów wybrało się na swoje najistotniejsze wydarzenie branżowe w Düsseldorfie. Udział międzynarodowych gości na K 2022 wyniósł ponad 70% i utrzymał się na stałym wysokim poziomie.

- Po trzech latach posuchy w branzy targowej zarówno na świecie jak i w poszczególnych krajach, targi K 2022 były tym bardziej oczekiwane jako światowa wystawa nr 1 przemysłu tworzyw sztucznych i gumy. Cieszymy się, że udało im się nadać nowy impuls we wszystkich sektorach naszej branży. Liczne, po części niespodziewane, negocjacje kontraktowe przeprowadzone na targach mówią same za siebie! – ocenił tegoroczne wydarzenie Ulrich Reifenhäuser, przewodniczącego Rady Doradczej Wystawców na Targach K 2022

- Obecna nieprzewidywalność i niepewność wydarzeń sprawia, że ogólnie w sektorze panuje napięta sytuacja, ale nie zaszkodziło to zaangażowaniu wystawców i zainteresowaniu zwiedzających, wręcz przeciwnie, szczególnie teraz, w burzliwych czasach, gdy branża tworzyw sztucznych przechodzi transformację w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, targi K 2022 były idealnym miejscem do wspólnego i aktywnego wytyczania kierunku na przyszłość - podsumował Ulrich Reifenhäuser.

Odwiedzających targi zachwyciło przede wszystkim bogactwo nowych rozwiązań technologicznych, które producenci surowców, producenci maszyn i przetwórcy tworzyw sztucznych zaprezentowali w kontekście realizacji założeń gospodarki o obiegu zamkniętym, ochrony zasobów i klimatu.

- Można wyraźnie odczuć, że wszystkie firmy przyjęły na siebie potrzebę przyjęcia odpowiedzialności społecznej i myślenia o tworzywach sztucznych w sposób zrównoważony. Różnorodność rozwiązań, maszyn i produktów służących transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym prezentowanych na targach K 2022 była niesamowita – skomentował Reifenhäuser.

W tym roku targowi goście przybyli do Dusseldorfu ze 157 krajów całego świata. Obok Niemiec, do silnie reprezentowanych krajów europejskich należały Holandia, Włochy, Turcja, Francja, Belgia, Polska i Hiszpania.

Podczas gdy zwiedzających z regionu Azji Wschodniej było w tym roku na targach mniej niż trzy lata temu, ze względu na przepisy dotyczące kwarantanny obowiązujące nadal w poszczególnych krajach, zwiększyła się liczba gości z USA, Brazylii i Indii.

Dla około dwóch trzecich wszystkich ankietowanych uczestników targów budowa maszyn i urządzeń zajęła pierwsze miejsce pod względem zainteresowania. 57%, a więc o 5% więcej niż na K 2019, wyraziło zainteresowanie surowcami i materiałami pomocniczymi, przy czym szczególną popularnością cieszyły się recyklaty i biopolimery. Dla 28% półprodukty i części techniczne z tworzyw sztucznych i gumy były głównym powodem przyjazdu (możliwe były wielokrotne odpowiedzi). Ponad 70% wszystkich odwiedzających to przedstawiciele kadry zarządzającej wyższego i średniego szczebla.

Odwiedzający K 2022 najwyżej ocenili kompletność oferty i odwzorowanie całego łańcucha dostaw. 98% wszystkich specjalistów stwierdziło, że w pełni osiągnęli cele związane z ich wizytą.

W trakcie ośmiu dni targowych stało się jasne, że tegoroczna edycja targów K trafiła w sedno, jeśli chodzi o wybór najważniejszych tematów, tj.: gospodarkę o obiegu zamkniętym, ochronę klimatu i cyfryzację.

Następne K Düsseldorf odbędzie się w dniach od 8 do 15 października 2025 r.

k2022-mk8693