Targi MSV - największe w tej dekadzie

Wystawa 100RIES w pawilonie czechosłowackim

Sześćdziesiąte Targi MSV ponownie będą "czechosłowackie" a najlepiej pokaże to Pawilon A1 z wystawą 100RIES, która "opowie" 100 historii czechosłowackich legend przemysłowych minionego stulecia. Między innymi zobaczymy lekki karabin maszynowy nr 26, zegarek Prim, motocykl Jawa 350 czy traktor Zetor Crystal w wersji historycznej i aktualnej. Tak samo jak podczas pierwszej edycji Międzynarodowych Targów Maszynowych w roku 1959, tak i teraz nad głowami zwiedzających będzie wisiał szybowiec Blaník L 13. Niektóre eksponaty niestety na wystawie się nie mieszczą. Np. słynną Srebrną Strzałę (wagon silnikowy M 260.0) zainteresowani mogą podziwiać przed Pawilonem A1. Do największych atrakcji zaliczać się będzie także replika rzeźby prezydenta T.G. Masaryka, która zdobiła dzisiejszą rotundę Pawilonu A w roku 1928 podczas uroczystości otwarcia brneńskiego Centrum Wystawienniczego. W czasie imprezy rzeźbę na oczach zwiedzających będzie frezować trzymetrowy robot.

Słowacja jako obecne motoryzacyjne supermocarstwo na wystawie 100RIES przypomni historię swojej branży motoryzacyjnej i zaprezentuje np. po raz pierwszy w historii seryjnie produkowane auto osobowe na Słowacji - wóz Škoda 743 Garde coupé z roku 1982 z numerem seryjnym 0001. Nie zabraknie roweru Favorit, motoroweru Babetta czy też unikatu - pierwszego na świecie superquada (połączenia samochodu i czerokołowca) marki Engler.

Słowacja jest oczywiście także krajem partnerskim tegorocznych Targów MSV. Oficjalna słowacka ekspozycja pod szyldem "Good Idea Slovakia" zlokalizowana będzie w Pawilonie A1 i zajmie 500m2. Ekspozycja skupiać będzie 40 słowackich firm. Łącznie w targach weźmie udział ponad 80 słowackich wystawców wraz z takimi tradycyjnymi markami z branży maszynowej i przemysłowej jak Železiarne Podbrezová, Trens SK czy ZVL Slovakia.

MSV Tour i Brno Fair City

Targi MSV to nie tylko wystawcy, to także największe, pięciodniowe centrum konferencyjne ukierunkowane na przemysł, nie tylko w Republice Czeskiej. Do najważniejszych wydarzeń należy tradycyjny poniedziałkowy Zjazd Związku Przemysłu i Transportu Republiki Czeskiej - kluczowe spotkanie dyskusyjne przedstawicieli władzy ze sferą biznesową, które w tym roku po raz pierwszy ma "czechosłowacki" charakter i gości premierów obu krajów. Przygotowywany jest także dwudniowy projekt B2B Kontakt-Kontrakt, konferencja na temat współpracy z Chinami, spotkanie z japońskimi firmami z branży automatyzacji i Internetu rzeczy oraz tradycyjna konferencja druku 3D.

Zwiedzający mają również niepowtarzalną okazję aby skorzystać z programu MSV Tour. Po udanej ubiegłorocznej premierze program pojawi się także w tym roku i będzie zorganizowaną wycieczką do wybranych wystawców skupionych według tematów kluczowych takich jak: robotyka, automatyzacja, bezpieczeństwo w przemyśle, utrzymanie i diagnostyka oraz obniżenie zużycia energii.

Jubileuszowe Targi MSV ponownie łączą się z akcją Brno Fair City, która wszystkim uczestnikom targów umożliwia skorzystanie z dodatkowych rabatów. Wystarczy odwiedzić Info Point na targach, zdobyć bransoletkę identyfikacyjną i cieszyć się wizytą na mieście oraz różnymi benefitami np. niższymi cenami w wybranych restauracjach, tańszymi biletami na komunikację miejską lub zniżkami na taksówki. Więcej informacji na temat tego programu można znaleźć na www.brnofaircity.cz

Czytaj więcej:
Targi 1176