Technologia Easywood do wytłaczania profili WPC

Technologia Easywood do wytłaczania profili WPC
Spółka Top Technik informuje, że jej włoski partner firma Amut organizuje pięciodniowe dni otwarte związane z prezentacją swoich najnowszych rozwiązań produkcyjnych.

Dni Otwarte Amut odbęda się w terminie 29 listopada – 3 grudnia we Włoszech w miejscowości Nowara, gdzie zlokalizowane są zakłady produkcyjne włoskiego przedsiębiorstwa. Głównym powodem, dla którego wydarzenie jest przygotowywane jest prezentacja działania innowacyjnego rozwiązania technologicznego o nazwie Easywoood. Zostało ono zademonstrowane już m.in. podczas niedawnych targów K 2010, podczas których spotkało się z życzliwym przyjęciem odwiedzających stoisko Amut. Teraz Włosi idą za ciosem i zapraszają do swojej siedziby.

Technologia Easywood została opracowana specjalnie z myślą o wytłaczaniu kompozytów drzewno-tworzywowych profili WPC. Kompozyty WPC to skuteczne połączenie drewna i tworzyw sztucznych. Oferują unikalne połączenie najlepszych cech, pochodzących z dwóch różnych materiałów. Stają się coraz bardziej poważnym konkurentem zarówno dla przemysłu drzewnego jak i branży tworzyw sztucznych.

Top Technik


Podczas Dni Otwarych Amut profile WPC będą wytłaczane na specjalnej linii, która do tej pory była używana jedynie w dziale rozwoju firmy. Linia ma kilkustopniowy układ.
Rozpoczyna ją etap suszenia i transportu mączki drzewnej. Składają się na to takie elementy jak system opróżniania BigBag, podajnik ślimakowy, suszarka mączki drzewnej, silos buforowy, ślimak ukośny, jednostka dozująca do głównej wytłaczarki, jednostka dozująca do wytłaczarki bocznej oraz układ podawania surowców.

Sama linia wytłaczająca zawiera w sobie podajnik ślimakowy, wytłaczarkę dwuślimakową, współwytłaczarkę jednoślimakową, panel sterujacy z PLC, a także szafkę termoregulacyjną z 20 strefami, z których pięć jest dla głowicy wytłaczającej.

Wyposażenie dodatkowe całego systemu to stół dla narzędzi o długości 12m wyposażony w elementy suszenia, dwugąsienicowy odciąg wyposażony w układ piły tarczowej z programatorem oraz stół odkładczy o długości 6 m.

Technologia Easywood może działać z wydajnością 250, 400 lub 600 kg na godzinę. Wykorzystywanymi tworzywami do produkcji kompozytów WPC mogą być poliolefiny i polichlorek winylu.

Polski partner firmy Amut, spółka Top Technik oferuje maszyny i urządzenia oraz kompletne linie technologiczne przeznaczone do wytłaczania tworzyw sztucznych, recyklingu tworzyw, produkcji opakowań, dekoracji profili i wyprasek z tworzyw, automatyzacji procesów oraz chłodnictwa przemysłowego.

W przypadku zainteresowania uczestnictwem w spotkaniu należy się kontaktować z Wacławem Szelągiem, szefem firmy Top Technik, w.szelag@toptechnik.pl, +48 696 069 902.


Maszyny do PTS: linie do wytłaczania rur, profili, folii i płyt, recyklingu, termoformierki, linie do
 

Maszyny do PTS: linie do wytłaczania rur, profili, folii i płyt, recyklingu, termoformierki, linie do dekoracji tworzyw, chillery i termoregulatory.

Polska