Technologia Emerson Industrial Automation poprawia pracę wytłaczarek

Technologia Emerson Industrial…
Zakład produkcyjny Clariant w tureckim mieście Izmit przeszedł na najnowszą technologię opracowaną przez firmę Emerson Industrial Automation, aby wyeliminować problemy związane z utrzymaniem ruchu i słabą wydajnością. Falownik Unidrive M Control Techniques wraz z silnikiem synchronicznym z magnesami trwałymi Dyneo Leroy-Somer zostały zastosowane w wytłaczarce, aby znacznie poprawić sprawność i precyzję wyrobów przeznaczonych dla klientów z branży chemicznej i tworzyw sztucznych.

Firma Clariant miała problemy z układem używanym do wytłaczania zainstalowanym w fabryce Izmit, bazującym na napędzie i silniku prądu stałego. Fabryka znajdująca się około 70 km na wschód od Stambułu specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań do barwienia tworzyw sztucznych i polimerów oraz wytwarzaniu stabilizatorów do PVC. Stary układ pracował od wielu lat, lecz z wiekiem jego wydajność spadła. Ponadto wymagał częstych konserwacji, co skłoniło do poszukiwania innego rozwiązania dla zakładu.

Po rozpoznaniu rynku firma Clariant zdecydowała się na zastąpienie silników i napędów od dotychczasowego dostawcy pakietowym rozwiązaniem firmy Emerson Industrial Automation.

- Poza nową technologią i wyższą sprawnością energetyczną wybór był uzasadniony łatwością użytkowania i konfiguracji Unidrive'a M600 - powiedział Serdar Kiyi, kierownik techniczny w zakładzie. - Używamy teraz tego modułu, aby uzyskać większą wydajność, dokładność i niezawodność wytłaczarki niż było to możliwe przy pracy z naszymi wcześniejszymi systemami.

Clariant


Wśród głównych właściwości technicznych napędu Unidrive M600, które przekonały do produktu firmę Clariant, była możliwość pracy w pętli otwartej bez używania czujników. Taki tryb pracy znacznie wpływa na dynamikę i pozwala na zastosowanie bardziej kompaktowych i sprawniejszych technologii silników, jak na przykład Dyneo. Możliwa jest także obsługa prostego pozycjonowania bez potrzeby stosowania sprzężenia sygnału położenia enkodera.

Clariant


Falownik Unidrive M600 posiada wbudowany, ulepszony sterownik PLC, oparty na Codesys, z opcją tworzenia zadań czasu rzeczywistego, dla podstawowych zdarzeń logicznych oraz do konfiguracji trybów sprzężenia pozycji i prędkości, co znacznie poszerza zakres możliwości zastosowania napędu.

Clariant


- Naprawdę doceniamy proste menu i łatwość konfiguracji, a także kompaktową i niewielką budowę - powiedział Serdar Kiyi. - Od zainstalowania nowego rozwiązania firmy Emerson Industrial Automation wytłaczarka pracuje ze znacznie większą wydajnością i precyzją, a nasze całkowite możliwości produkcyjne wzrosły o około 10 procent.
Reportaże

Forum

Mariuszklodz

Własna firma produkcyjna 2021-01-14

Erni43l

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2021-01-13

Piotrekente

Czas cyklu 2021-01-01

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22