Technologia Océ CrystalPoint wykorzystywana już w Polsce

Firma Usługi Introligatorsko Poligraficzne z Siedlec dokonała instalacji pierwszego w Polsce systemu Oce ColorWave 600.

Firma stała się tym samym pierwszym w naszym kraju nabywcą tej maszyny i prekursorem najnowszej w tej chwili technologii na rynku. Nowe, przełomowe urządzenie w ciągu zaledwie dwóch tygodni od instalacji obsłużyło tak dużą liczbę zleceń, że wprawiło w zdumienie nie tylko jego użytkownika, ale nawet firmę Oce Poland, dostawcę systemu. Klienci docenili przede wszystkim wysoką jakość i prędkość maszyny.

Wprowadzona wiosną tego roku na rynek i prezentowana po raz pierwszy na tegorocznej drupie nowa technologia drukowania w kolorze Oce CrystalPoint, znajdująca zastosowanie w urządzeniu ColorWave 600, otwiera zupełnie nowe możliwości dla branży druku wielkoformatowego, a co za tym idzie również sektora opakowaniowego.

System drukujący Oce ColorWave 600 oparty jest na technologii Oce CrystalPoint. Ta unikalna technologia wykorzystuje mającą stałą postać substancję drukującą. Łączy zalety drukowania w oparciu o toner i druk atramentowy. Przekształca ona toner Oce TonerPearls w żel, który krystalizuje się na dowolnym rodzaju papieru, dając w efekcie wyraziste, wysokiej jakości, odporne na wodę obrazy o wyjątkowo precyzyjnym rozmieszczeniu poszczególnych ich punktów. Ta zaleta eliminuje konieczność foliowania wydruków przez wytwórców, a tym samym minimalizuje ich koszty i oszczędza czas oczekiwania. Prędkość drukowania w tej technologii jest przynajmniej dwukrotnie większa w porównaniu z konwencjonalnymi drukarkami atramentowymi. Oto bowiem model Oce ColorWave 600 umożliwia drukowanie na arkuszach A0 w czasie zaledwie pół minuty.

Oce CrystalPoint znacznie redukuje koszty ze względu na możliwość korzystania ze zwykłego, taniego papieru przy drukowaniu kolorowym. Technologia jest też przyjazna dla środowiska, nie ma tu bowiem emisji ozonu ani przykrego zapachu. Stanowi przełomowe rozwiązanie dla firm zajmujących się obsługą różnorakiej dokumentacji technicznej i daje możliwości również innych zastosowań.