Technologia addytywna na targach Euromold

Technologia addytywna na targach…
Podczas targów Euromold, które odbędą się w dniach 25–28 listopada we Frankfurcie n. Menem, firma Arburg zaprezentuje możliwości swojej technologii swobodnego formowania tworzyw sztucznych (AKF). Na dwóch maszynach freeformer zostanie zaprezentowana przemysłowa produkcja addytywna skomplikowanych elementów wraz z konstrukcjami nośnymi.

Maszyny freeformer produkują funkcjonalne elementy ze standardowego granulatu na podstawie danych 3D z systemu CAD. Każdy z obu eksponatów jest wyposażony we wspornik elementu poruszający się wzdłuż trzech osi oraz w dwie nieruchome jednostki dozujące. Druga jednostka umożliwia zastosowanie dodatkowego komponentu, na przykład do produkcji elementów różnokolorowych, o powierzchni wywierającej określone doznania dotykowe lub składających się z twardego i miękkiego tworzywa. Nowością jest możliwość wytwarzania skomplikowanych konstrukcji ze specjalnego materiału nośnego.

Zastosowanie tego typu zostanie zaprezentowane na targach Euromold 2014 na przykładzie produkcji części zamiennej z tworzywa ABS. Będzie to dwuczęściowy element zamykający montowany we wtryskarkach Allrounder. Druga maszyna freeformer pokaże łączenie elastycznego standardowego materiału TPE z rozpuszczalnymi w wodzie konstrukcjami nośnymi. Rozwiązanie to można stosować na przykład w produkcji mieszków falistych, węży elastycznych, osłon czy elastycznych elementów chwytaków manipulatorów.

Maszyny freeformer dają także możliwość wykonywania konstrukcji nośnej z tego samego materiału, z którego wykonywany jest element. Zredukowana warstwa pośrednia ze specjalnie wykonanymi miejscami pękania umożliwia później łatwe mechaniczne odłamanie konstrukcji nośnej. Wersja ta jest preferowana w przypadku elementów z konstrukcjami autonomicznymi i wyraźnymi krawędziami.

Arburg


Ekspozycję firmy Arburg będzie można obejrzeć na stoisku D25 w hali 11 kompleksu wystawienniczego Messegelände Frankfurt/Main.


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233