Technologia wtryskiwania hermetyzującego firmy Battenfeld

Technologia wtryskiwania hermetyzującego firmy Battenfeld
Podczas tegorocznego Plastpolu firma Wittmann Battenfeld przedstawiła ciekawe rozwiązanie z zakresu technologii produkcji detali wielokomponentowych. Na maszynie HM 180/525H/210S z napędem ServoPower zaprezentowano produkcję detalu w procesie IMA (In-Mold Assembling), który umożliwia wytwarzanie skomplikowanych elementów w jednym kroku. Co istotne, w tym przypadku montaż w formie ma charakter technologiczny - w drugim etapie procesu wykorzystywana jest technologia obtrysku. W czasie kieleckich targów pokazano produkcję elementów opakowań hermetycznie zamykanych wykonanych z PP i SEBS (TPE).

Jak zauważa Bogdan Zabrzewski, zaprezentowana technologia jest dobrym pretekstem do pokazania całkiem nowego podejścia do problemów przetwórców. Zdaniem naszego rozmówcy, w dzisiejszych czasach poszukiwanie odpowiednich rozwiązań powinno mieć charakter kompleksowy, a dostawca wtryskarki jest zobligowany do przedstawienia takiej propozycji, która będzie również obejmowała dobór formy czy peryferiów.

Więcej na temat zaprezentowanego urządzenia oraz nowej filozofii współpracy producentów maszyn z przetwórcami w naszym materiale wideo.Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna


Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże