Technologiczna doskonałość na targach automatyzacji i pomiarów w Warszawie

Technologiczna doskonałość na targach automatyzacji i pomiarów w Warszawie
W czasie tegorocznej edycji targów Automaticon, podobnie jak w latach poprzednich, nie mogło zabraknąć firmy Comau.

Podczas wydarzenia zaprezentowano najnowsze produkty w nowych barwach.

Manipulowanie, szybkość, precyzja, wszystko to pojawiło się na stanowisku Comau podczas targów by pokazać najważniejsze korzyści, które mogą być ważne dla rozwoju przedsiębiorstwa w zakresie przenoszenia czy zgrzewania punktowego. Takie rozwiązania zrobotyzowane są szeroko znane w rynku General Industry i co raz częściej wymagane na polskim rynku.

Dla potwierdzenia bogatego know-how Comau w obszarze spawania i zgrzewania, zaprezentowany został robot NJ4-90 wyposażony w kleszcze zgrzewalnicze. Wyjątkowa technologia zgrzewania punktowego ze zintegrowanym oprzyrządowaniem oraz okablowaniem usytuowanym wewnątrz ramienia robota w technologii „Hollow wrist”.

NJ4-90

Takie same roboty są wykorzystywane między innymi w zakładach grupy FCA, gdzie wspierają łączenie karoserii np. Fiata 500 w Tychach czy Maserati Quattroporte we Włoszech.

Dla rozwoju przedsiębiorstwa, na Automaticonie nie mogło zabraknąć najnowszego z produktów firmy, najszybszego w swojej klasie, mającego swoją premierę w Polsce – robota Racer3. Do jego zastosowań wliczyć należy przenoszenie, dozowanie czy uszczelnianie.

Racer3

Na stanowisku Comau zaprezentowano robota, który wykonywał szybkie i precyzyjne ruchy na wyciągnięcie ręki odwiedzających. Taki sam robot wyposażony w chwytak pneumatyczny na stoisku partnera Comau - firmy B&R wykonywał aplikacje Pick&Place, gdzie Racer3 „osładzał życie” podając słodkości do przechodzących gości.