Termoformowane opakowanie firmy RPC

Termoformowane opakowanie firmy RPC
Koncern RPC wprowadził na rynek nowe termoformowane opakowania do służące do podgrzewania produktu w kuchence mikrofalowej.

Pomysłowe opakowanie wydłuża trwałość przechowywania żywności w warunkach niechłodzonych. Rozwiązanie wykorzystuje termoformowany w RPC mocny pojemnik o konstrukcji warstwowej łączącej różne polimery: polipropylen oraz kopolimer etylenu z alkoholem winylowym EVOH. W opakowaniu zastosowano dodatek służący do pochłaniania tlenu w warstwie barierowej, zanim dotrze on do żywności. Dzięki temu procesowi produkt nie traci na jakości podczas przechowywania, zwłaszcza pod względem barwy i smaku.

Termoformowane opakowanie RPC


Dla dodatkowej atrakcyjności i większej wygody konsumenta całość posiada zintegrowaną z opakowaniem łyżkę oraz zadrukowane zewnętrzne opakowanie kartonowe, które służy dodatkowo jako praktyczna podstawa podczas podgrzewania w kuchence mikrofalowej. Posiada także tackę ułatwiająca przenoszenie gorącego pojemnika. Brzegi kartonu są perforowane i przygotowując produkt do spożycia, konsument po prostu odrywa górną część kartonu, pozostawiając samą podstawę.

Czytaj więcej: Galeria opakowań 362