Tessutica produkuje tapicerkę meblową z morskich odpadów tworzyw sztucznych

Tessutica produkuje tapicerkę…

Firma Tessutica, będąca częścią Beaulieu International Group (BIG) poinformowała o swojej nowej linii materiałów tapicerskich. Tkaniny Greencare powstają morskich odpadów z tworzyw sztucznych. Same tkaniny nadają się w 100% do recyklingu.

- Greencare to nasza nowa kolekcja materiałów obiciowych w 100% pochodzących z recyklingu i nadających się do powtórnego przetworzenia - mówi Karl Henderson, dyrektor generalny Tessutica, - materiały posiadają certyfikat Global Recycle Standard (GRS). Zaprojektowaliśmy te tkaniny z przędzy pochodzącej z recyklingu zwykłych poużytkowych butelek PET z wyłowionych z mórz i oceanów.

Tessutica uczestniczy w projekcie Seaqual, którego celem jest przywrócenie odpadów z tworzyw sztucznych z powrotem do łańcucha produkcyjnego. - Cieszymy się, że możemy być jednym z nielicznych zakładów posiadających licencję Seaqual - mówi Henderson.

- Jedną z głównych zalet stosowania włókien poliestrowych z recyklingu jest to, że produkcja nie wymaga użycia ropy naftowej, co znacznie zmniejsza nasz ślad węglowy. Powoduje to o 75% mniejszą emisję CO₂ w porównaniu z wykorzystywaniem pierwotnego poliestru.

W związku z rosnącymi wymaganiami w zakresie zrównoważonego rozwoju zarówno w świecie biznesu, jak i wśród konsumentów końcowych, Tessutica uznała za słuszny wybór, aby zaoferować linię produktów z pełną gwarancją świadomości ekologicznej.

Reportaże

Forum