Torby BioBag na targach Poleko

Torby BioBag na targach Poleko
Całkowicie biodegradowalne i kompostowalne torby BioBag były prezentowane podczas zakończonych w czwartek w Poznaniu targów Poleko.

Firma BioBag International jest jednym z największych na świecie producentów certyfikowanych, biodegradowalnych i kompostowalnych toreb i folii. Produkty wytwarzane przez spółkę w ogóle nie zawierają polietylenu. Do ich produkcji firma wykorzystuje naturalne tworzywo Mater-Bi, które bazuje na skrobi roślinnej, a jego właściwości zbliżone są do tworzyw tradycyjnych. Mater-Bi jest przetwarzane w technologii wtrysku, wytłaczania, termoformowania i spieniania. Jako dodatek jest m.in. stosowane do produkcji opon.

Torby BioBag wykonane z tego tworzywa mogą być używane wielokrotnie, także jako worki na odpady organiczne. Jak zapewniano podczas targów torby BioBag są dobrą alternatywą dla toreb papierowych. Opakowania są w pełni biodegradowalne. Po 10 dniach dochodzi w nich do utraty wagi na poziomie 32,1 proc. Po 20 dniach jest to już 55,7 proc. Kolejne dziesięć dni przynosi dalszą utratę wagi torby BioBag. Tym samym więc po miesiącu jej ciężar zostaje zredukowany o 69 proc. Całkowity rozkład tworzywa Mater-Bi następuje w ciągu 45 dni w warunkach zbliżonych do naturalnych.

Opakowania BioBag


Stoisko BioBag na targach Poleko 2008