Transportowanie materiału w przemyśle medycznym

Transportowanie materiału…
Motan, którego polskim przedstawicielem jest wrocławska firma Plast Line oferuje szerokie spektrum rozwiązań przeznaczonych do wytwarzania produktów z tworzyw sztucznych przeznaczonych dla branży medycznej. Umożliwia skuteczne i wydajne transportowanie materiału w przemyśle medycznym.

Tworzywa sztuczne w technice medycznej są nie do zastąpienia. Więcej niż połowa wszystkich medycznych produktów składa się właśnie z tworzyw. Co więcej szacunki pokazują, że ten rynek będzie się w najbliższych latach rozwijał w stopniu ponadprzeciętnym.

Każdy, kto zamierza produkować produkty z tworzyw sztucznych przeznaczone dla przemysłu medycznego i robić to na najwyższym poziomie, a także w warunkach sterylności, potrzebuje dopasowanych do magazynowania peryferiów, a także suszenia podawania granulatu.

Rozwiązania systemowe Motan podają sterylnie wysuszone, odfiltrowane powietrze w zamkniętym obiegu z leja suszącego do maszyny przetwarzającej. Selektywna preselekcja materiału i funkcja opróżniania gwarantują optymalną ochronę materiału. Motan, z uwzględnieniem oszczędności kosztowych, zestawia gotowe linie ze sprawdzonych komponentów i urządzeń z "systemu modułowego".

Z polimeru powstaje wiele produktów, bez których medycyna nie mogłaby się obejść. Sa to dla przykładu cieniutkie rękawiczki jak także zastawki serca. Dlatego przy jakości i bezpieczeństwie, jak również higienie i czystości stawiane są najwyższe wymagania w procesie produkcji. I produkty firmy Motan znajdują swe zastosowanie właśnie w tych aplikacjach.

Za sprawą koncepcji Motana dotyczącej zamkniętego magazynowania, przy produkcji w warunkach sterylności tworzywo nie jest przechowywane w otwartych zbiornikach.

Zbiornik magazynujący dysponuje bowiem bezstykowo pracującą sensoryką bez
ruchomej mechaniki. Zagubione części składowe mogą się więc nigdy nie dostać do obiegu materiałowego. Do wentylacji silosu został zamontowany centralny filtr odpowietrzający o wysokim stopniu oddzielenia. Motan stosuje filtry odpylające Hepa przy skrzynkach odsysających, tak żeby zasysane nie było żadne nieprzefiltrowane i zkontaminowane powietrze otoczenia.

Czytaj więcej: Urządzenia peryferyjne 160

Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa
 

Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa tworzyw sztucznych: dozowniki, podajniki, suszarki, młyny, manipulatory, termoregulatory, transportery taśmowe

Polska, 51-180 Wrocław, Kominiarska 42