Trzy nowe opakowania Superfos na targach Emballage w Paryżu

Trzy nowe opakowania Superfos na targach Emballage w Paryżu
Trzy interesujące opakowania pokazała na ostatnich targach Emballage w Paryżu firma Superfos.

Pojemniki wykonane z tworzywa sztucznego to tegoroczne nowości koncernu.
Pierwsze z opakowań SuperLock charakteryzuje sie wyjątkowo niskimi współczynnikami przenikania tlenu, pojemnik Paintainer nowej generacji wzbogacony został o parametry zwiększające ustawność i stabilność, z kolei SuperLight uzupełnia firmową gamę cienkościennych produktów zapewniających doskonałą widocznosć na półce sklepowej.

Seria opakowań SuperLock została opracowania specjalnie dla produktów wymagających szczególnie skutecznej bariery tlenowej. Udało sie to osiągnąć opracowując nową folię pełniącą rolę bariery tlenowej, którą powleczone są wszystkie powierzchnie opakowania. Opakowanie wyposażono także w specjalne zamknięcie membranowe.

Trzy interesujące opakowania pokazała na ostatnich targach Emballage w Paryżu firma Superfos.Właśnie te dwie właściwości zapewniają przenikanie tlenu w śladowych ilościach. W porównaniu do innych podobnych produktów, wyroby przechowywane w takich opakowaniach są w stanie znacznie dłużej utrzymać swoją świeżość. Testy laboratoryjne wykazały, że SuperLock dwukrotnie, a nawet trzykrotnie wydłuża życie produktu. Warto też dodać, że pokazane w Paryżu opakowanie zostało wzbogacone o etykietę IML na wszystkich swoich powierzchniach. Wielkość opakowania to 65 ml - 875 ml. Pojemnik łatwo daje się napełnić zarówno na ciepło jak i na zimno.

Druga z nowości jest opakowanie Paintainer, które w prawdzie już od dawana było oferowane przez Superfos, jednak na targach pokazana została jego nowa odsłona. Jest to rozwiązanie do farb oraz dla użytkowników, którym zależy na zmniejszeniu hałasu z linii napełniania, ograniczeniu wagi opakowania i wyeliminowaniu ryzyka odkształceń. Lepsza niż do tej ustawność pojemnika ułatwia gospodarowanie nimi w sklepach i magazynach. Opakowanie udoskonalono tez poprzez dodanie nowego systemu napełniania i opróżniania pojemnika. Jego wielkość to 400 - 5000 ml.

Trzecia z paryskich propozycji Superfos to polipropylenowe opakowanie cienkościenne do wyrobów mlecznych w dwóch wymiarach: 275 ml i 615 ml. To doskonała alternatywa formowania termicznego. SuperLight jest bardzo lekkim, a przy tym bardzo odpornym opakowaniem, które docelowy odbiorca może wielokrotnie otwierać i zamykać bez obawy uszkodzenia.

Czytaj więcej: Opakowania 1108