Tworzywa sztuczne w opakowaniach do ogrodów

Całkiem podobnie projektuje się też opakowania dozujące zapewniające precyzyjnie odmierzane dawki, tak aby otrzymać tylko prawidłową ilość produktu. Najnowsze postępy w dziedzinie zamknięć, np. stworzenie polipropylenowych nakrętek odsłaniających dozownik po częściowym przekręceniu, umożliwiają dostęp do produktu bez potrzeby całkowitego zdejmowania zamknięcia.

Podobne czynniki wpływają też na opakowania do używanych w ogrodach produktów dekoratorsko - konserwacyjnych. Szczególnie rzuca się tu w oczy rozwój rozwiązań do rozpylania środków ochrony drewna. Chociaż jest to nadal stosunkowo młody rynek, jest to jeden z największych sukcesów w ostatnich latach i szybko zdobywa pozycję jako ważna część sektora produktów do pielęgnacji ogrodów.

Trwałość produktów zapewniają sprawdzone właściwości tworzyw sztucznych, takie jak odporność na warunki atmosferyczne, lekka waga i nietłukliwość. W przypadku wrażliwych na wilgoć produktów rozpuszczalnych tworzywa sztuczne mają tę przewagę nad mało odpornymi opakowaniami kartonowymi, że zapewniają dłuższy okres trwałości produktu zarówno w sklepie, jak i w altanie lub szklarni. Wygoda dotyczy także przechowywania produktu i dlatego tworzywa sztuczne wciąż zdobywają uznanie jako materiał na opakowania do wszelkiego rodzaju produktów ogrodniczych. Są przecież trwałe i odporne na warunki pogodowe.

Tworzywa sztuczne w opakowaniach do ogrodów

Elastyczność projektowania opakowań z tworzyw sztucznych zwiększa możliwości producentów w zakresie oferowania zalet funkcjonalnych, takich jak integralne uchwyty lub nowoczesne systemy dozowania. Cechy te mogą być łatwo wprowadzane obok czysto estetycznych motywów projektowych, co pozwala stworzyć atrakcyjny wygląd i uzyskać maksymalny efekt marki.

Oczywiście, niezależnie od tego, jak kreatywny lub innowacyjny jest dany projekt, na nic się on zda, jeśli nie da się go łatwo i szybko przekształcić na praktyczne opakowanie. Nie można lekceważyć tego, jak ważne jest szybkie reagowanie na wymagania klientów. W takim sektorze rynku jak ogrodnictwo, w którym wprowadzanie produktów na rynek związane jest ze zmianami sezonowymi, czas odgrywa bardzo istotną rolę.

Warto też dodać, że na pewno innowacje w dziedzinie opakowań w jednej kategorii produktów mogą prowadzić do nowych postępów w innych kategoriach, co bardzo korzystnie wpływa na rozwój asortymentu. Każda marka, której zależy na kompleksowym rozwiązaniu opakowaniowym, powinna uwzględnić zalety nowoczesnych opakowań z tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej: Opakowania 1104