Tymbark Aseptic - nowe przedsięwzięcie w Tymbarku

Tymbark Aseptic - nowe przedsięwzięcie w Tymbarku
Tymbark (Grupa Maspex Wadowice) wchodzi w nową kategorię. Firma wprowadza najnowszą technologię rozlewu soków i napojów - rozlew aseptyczny do butelek plastikowych.

Jest to technologia nowej generacji, która umożliwia produkcję soków i napojów bez konserwantów i barwników, w specjalnych opakowaniach plastikowych. Unikalny proces produkcji i kontrola sterylności zagwarantowana jest na każdym etapie.

Światowy rynek opakowań plastikowych w segmencie soków i napojów rośnie. Według firmy Euromonitor opakowania plastikowe w roku 1999 stanowiły 51% rynku, a w 2002 już 61%. Na rynku istnieją dwa rodzaje napojów w opakowaniach plastikowych: napoje w opakowaniach typu PET (popularne w Polsce, wymagające konserwantów) oraz soki i napoje w butelkach aseptycznych (właśnie wprowadzane przez Tymbark, bez barwników i konserwantów).

Największe koncerny światowe technologię aseptyczną już z powodzeniem stosują m.in. Del Monte i Ribena (Anglia), Pfanner (Austria), Granini (Niemcy) oraz Tropicana (USA). W Polsce opakowania plastikowe stanowią 33% rynku i obserwuje się tendencję wzrostową. W ubiegłym roku w porównaniu z 2002 zanotowano 28% wzrost.


Plakat na plaży nad Bałtykiem fot. Plastech.pl
Tymbark Aseptic zadebiutuje na rynku latem. Specjalna membrana (zamknięcie), dodatkowa warstwa ochronna opakowania oraz niska temperatura rozlewu gwarantują naturalność Tymbarku - doskonały smak oraz jakość bez użycia barwników i konserwantów. Poręczny kształt opakowania oraz odpowiednia pojemność (0,5 l) to dalsze atuty napojów Tymbark Aseptic, które sprawiają, że produkt sprawdzi się w podróży, na rowerze, w szkole i na plaży.

Wprowadzeniu na rynek towarzyszyć będzie mocna kampania telewizyjna i prasowa. Tymbark Aseptic to największa jednorazowa inwestycja Tymbarku, a zarazem największe przedsięwzięcie w historii firmy. Wartość inwestycji wyniosła około 60 mln zł. Koszt inwestycji jest trzy razy większy w porównaniu do kosztu zainstalowania technologii stosowanej przy produkcji napojów z konserwantami w zwykłej butelce.

Kompletną linię z urządzeniem rozlewniczym typu FILLSTAR Fx z elektronicznym napełnianiem wolumetrycznym dostarcza włoska firma Procomac, dla której będzie to już 50 zainstalowania linia do rozlewu aseptycznego.

Czytaj więcej: Butelki 160 Technologie 459


Anonymus Anonymus
*.30.75.9

Wysłany: 2004-07-16 20:10:28

Aseptic jest cool!Nana

Anonymus Anonymus
*.160.48.77

Wysłany: 2004-07-23 09:00:09

Pewnie że cool!!! Może inni też zaczną rozlewać soki zamiast lurowatych napoi na aspartamie

polowat
polowat

Wysłany: 2004-08-11 07:45:39

Nam też się bardzo podoba ta butelka ale dlaczego te butelki nie są tak przezroczyste jak klasyczny PET ? Wydają się być lekko odymione.Prawdopodobnie dlatego, że zastosowana jest tam jakaś dodatkowa powłoka lub jakiś film kryjący.Czy nie będzie to barierą dla recyklingu tych butelek ?

Anonymus Anonymus
*.160.48.77

Wysłany: 2004-08-11 09:25:28

Hej,

Też zauważyłem tę mętnawą poświatę - zupełnie jak na butelkach nieprawidłowo rozdmuchanych. W tym przypadku musi to jednak wynikać z faktu, że jest to butelka barierowa.Nie jest to butelka wielowarstwowa - sam sprawdzałem ;)

Raczej jest to butelka z udziałem tworzywa PEN, bądź wewnętrzna warstwa z tlenku krzemu. O to trzeba się spytać producenta.Wszyscy piszą nie ma to wpływy na recykling, ale jak będzie w rzeczywistości?

Anonymus Anonymus
*.99.203.54

Wysłany: 2005-02-04 10:28:27

Prosze o podanie strony tymbarka do producenta,bo mam do niego uwagę co do kapsli blaszanych,bo często sie zdarza,ze sie kóleczko odrywa i nie mozna otworzyc szklanej małej buteleczki,mój adres e-mail:serduszko74@tlen.pl,podajcie mi strone producenta!

A ta plastikowa buteleczka jest ok,tak trzymać.

Anonymus Anonymus
*.53.183.146

Wysłany: 2006-03-03 17:33:45

okropnie głupie