Tysięczny EvoBlow firmy Sidel będzie najszybszym w Afryce

Tysięczny EvoBlow firmy Sidel…

Sidel świętuje sprzedaż swojego tysięcznego urządzenia EvoBlow. Kultowa rozdmuchiwarka zostanie zainstalowana na początku 2023 roku jako część linii wysokiej prędkości dla wody w butelkach PET w zakładzie StrongPack w Nigerii.

StrongPack jest klientem firmy Sidel - światowego lidera rozwiązań opakowaniowych - od samego rozpoczęcia swojej działalności w 2018 roku. Dzięki korzystaniu z usług doświadczonego, elastycznego i zorientowanego na klienta zespołu zarządzającego projektami firmy Sidel, StrongPack jest obecnie jednym z największych dostawców napojów bezalkoholowych w Nigerii. Kiedy nowa linia wysokiej prędkości produkująca 86 000 butelek na godzinę (bph - bottles per hour) zostanie w przyszłym roku ukończona, będzie najszybszą w całej Afryce. Punkt ten oznaczał będzie także wejście firmy StrongPack na rynek producentów kontraktowych dla wody niegazowanej.

StrongPack jest obecnie jednym z największych producentów Royal Crown (RC) Cola na świecie, a także największym i najbardziej zróżnicowanym producentem kontraktowym w Nigerii. Firma butelkuje dla innych producentów artykuły takie jak napoje słodowe, herbaty, typowe gazowane napoje bezalkoholowe, soki owocowe, nektary i napoje o smaku owocowym, produkując również opakowania ciśnieniowe dla głównych światowych marek. Woda butelkowana to najczęściej spożywana kategoria napojów bezalkoholowych w Nigerii, a jej udział w całym sektorze napojów bezalkoholowych w porównaniu z resztą regionu jest wyższy od przeciętnego.

Zapewnienie najwyższych standardów wydajności i higieny

Nowa linia dla wody firmy StrongPack połączy rozdmuchiwarkę EvoBlow Regular z urządzeniami do napełniania i zamykania, łącząc te fazy produkcji w jedno kompaktowe rozwiązanie Combi SF100. To zintegrowane rozwiązanie obejmuje najnowocześniejszą stację uzdatniania wody i zautomatyzowane czyszczenie na miejscu (CIP - cleaning-in-place), zapewniając najwyższy poziom higieny i bezpieczeństwa żywności.

Zrównoważona produkcja

Wybrana przez firmę StrongPack konfiguracja Combi zapewnia oszczędność materiału, z możliwością zmniejszenia wagi butelek dzięki ograniczeniu "wąskiego gardła" i wyeliminowaniu konieczności transportu pośredniego. Zużycie energii jest ograniczone do minimum dzięki podczerwonym lampom ceramicznym Ecoven. Podstawa formy Sidel StarLite, w połączeniu ze zoptymalizowanym systemem odpowietrzania formy SuperVent, zminimalizuje ciśnienie rozdmuchu, a co za tym idzie – zużycie energii, umożliwiając dalsze zmniejszanie wagi przy jednoczesnym zapewnieniu jakości i wytrzymałości tej nowej butelki o złożonej konstrukcji.
1000-evoblow-gallery-sidel-00
brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland