UPM Raflatac otworzył fabrykę pod Wrocławiem

UPM Raflatac otworzył oficjalnie swoją nową fabrykę materiałów etykietowych w Kobierzycach koło Wrocławia. Jest to absolutnie światowej klasy zakład produkcyjny, który ma zadanie obsługiwać europejski przemysł etykietowy i dostarczać wysokiej jakości foliowe i papierowe materiały etykietowe z klejami akrylowymi i topliwymi.

- To nowe centrum produkcyjne i logistyczne posiada doskonałą lokalizację w sercu Europy. Wspiera ono strategię rozwoju UPM Raflatac oraz będzie stanowić w przyszłości bazę do obsługi rosnącej liczby klientów w Europie. Celem UPM Raflatac jest bycie czołowym dostawcą laminatów etykietowych w Europie, gdzie kluczowym obszarem wzrostu jest Europa Wschodnia - mówi Jussi Vanhanen, Prezes UPM Raflatac.

Prace budowlane rozpoczęły się w Kobierzycach jesienią 2007 r. Nowa inwestycja opiewająca na 90 mln euro jest ostatnim etapem strategicznego programu globalnego rozwoju produkcji samoprzylepnych materiałów etykietowych firmy UPM. W ramach tego programu oprócz fabryki w Polsce zostały wybudowane także nowe zakłady produkcyjne w Ameryce Północnej oraz w Azji.

- Dzięki stworzeniu tego centrum możemy zaoferować naszym klientom najwyższą jakość oraz obsługę. Udoskonaliliśmy także profil naszych produktów z klejami topliwymi - mówi Jon Lenck, Dyrektor Generalny UPM Raflatac Polska.

Nowa fabryka wykorzystuje najnowocześniejszą dostępną technologię, aby zapewnić najwyższą jakość oraz niezawodność produktów. Cały proces produkcyjny jest wysoce zautomatyzowany i charakteryzuje się wysoką energooszczędnością. Duży nacisk położony jest także na redukcję odpadów we wszystkich obszarach działalności. Zaawansowana technologia, która nie generuje żadnych ścieków, pozwala na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Samoprzylepne laminaty etykietowe firmy UPM Raflatac powstają w oparciu o kleje i silikony wolne od rozpuszczalników.

Czytaj więcej: Etykiety 96 Inwestycje 716