Ukrplastic wśród gigantów rynku opakowaniowego

Ukrplastic wśród gigantów rynku opakowaniowego
Ukraińska spółka Ukrplastic zajęła 29. pozycję w rankingu największych światowych producentów opakowań elastycznych z tworzyw sztucznych sporządzonym przez agencję Plimsoll. Jednocześnie firma zajęła 22. miejsce pod względem efektywności biznesowej. Analitycy Plimsoll określili kondycję spółki jako "mocną" - jedynie 35 firm z tej branży (spośród 104 przebadanych spółek) zyskało taką ocenę specjalistów.

Zadowolenia z sukcesu firmy nie kryje Irina Mirochnik, prezes zarządu spółki, mówiąc, iż w ten sposób ukraińska branża opakowaniowa weszła na kolejny szczebel rozwoju, a przyjęta przed ponad 20 laty strategia okazała się słuszna.

To nie jedyny sukces Ukrplastic w ostatnich miesiącach. W lutym firma Euler Hermes Insurance potwierdziła pozytywny rating spółki.

Ukrplastic jest największym ukraińskim producentem opakowań elastycznych używanych w branży spożywczej, tytoniowej, kosmetycznej, farmaceutycznej i in. Jest także w pierwszej dwudziestce europejskich producentów tego typu opakowań. Historia firmy sięga roku 1927. Dziś Ukrplastic dostarcza opakowania i materiały opakowaniowe nie tylko na rynek krajowy, lecz także eksportuje do Rosji i innych krajów WNP, do krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz do Afryki. Firma współpracuje z gigantami branży FMCG, jak np. Danone, Lactalis, Nestle, PepsiCo, Tchibo czy Mondelez.

Czytaj więcej: Opakowania 1103