Urządzenia peryferyjne Wittmann 4.0 z bezpłatnym przyłączem OPC UA

Urządzenia peryferyjne Wittmann…

W czasach pandemii koronawirusa i zamkniętych punktów sprzedaży doświadczamy z pierwszej ręki tego, jak ważnym jest digitalizacja świata dla przepływu informacji i zamówień online. Szybko rosnąca liczba globalnych aplikacji pokazuje, że cyfryzacja zasobów produkcyjnych w celu wymiany informacji między maszynami przetwarzającymi a urządzeniami peryferyjnymi staje się coraz ważniejsza.

Grupa Wittmann od dawna działa na rzecz wspierania i promowania wysiłków firm zajmujących się przetwórstwem w technologii wtrysku w kierunku cyfrowego połączenia sieciowego wszystkich urządzeń wykorzystywanych w procesie produkcyjnym. Dlatego też urządzenia peryferyjne z obsługą Wittmann 4.0, które są zamawiane od 1 kwietnia 2020 r., komunikują się teraz standardowo i bez dodatkowych kosztów za pośrednictwem połączenia OPC UA (OPC Unified Architecture) z odpowiednio wyposażonymi wtryskarkami Wittmann Battenfeld ze sterowaniem UNILOG B8.

peryferia-wittmann
Schematyczne przedstawienie: Łatwe podłączenie urządzeń peryferyjnych Wittmann do wtryskarki

Połączona za pomocą Wittmann 4.0 praca wtryskarek Wittmann Battenfeld i urządzeń peryferyjnych Wittmann oferuje wiele zalet:

  • Centralne działanie: urządzenia peryferyjne Wittmann zapewniają poprzez Wittmann 4.0 wtryskarce ze sterowaniem B8 własną grafikę swych układów sterowania. Oznacza to, że wszystkie funkcje danego urządzenia peryferyjnego można wybierać centralnie w układzie sterowania wtryskarki, a wizualizacja strony obsługi urządzeń peryferyjnych w układzie sterowania maszyny jest taka sama jak na danym urządzeniu peryferyjnym.
  • Rozszerzony zapis danych formy w systemie sterowania wtryskarki B8: zapis danych parametrów pracy formy  obejmuje nie tylko zwykłe wewnętrzne ustawienia procesu wtryskarki, ale jest rozszerzony o ustawienia podłączonych urządzeń peryferyjnych Wittmann 4.0 i robota Wittmann R9. Urządzenia peryferyjne są automatycznie rozpoznawane przez wtryskarkę zaraz po ich podłączeniu i aktywowany jest wspólny zapis ich parametrów.
  • Podgląd niezbędnego wyposażenia: operator może z poziomu układu sterowania wtryskarki sprawdzić wymaganą dla danej formy i procesu  konfigurację urzadzeń peryferyjnych i przygotować odpowiednie urządzenia przed zaplanowaną zmianą narzędzia.
  • Plug & Produce: po zmianie narzędzia oraz mechanicznym i elektrycznym połączeniu urządzeń peryferyjnych z wtryskarką, możliwe jest przesłanie z poziomu układu sterowania wtryskarki parametrów i programów pracy do poszczególnych urządzeń peryferyjnych. Automatyczna transmisja danych do odpowiedniego urządzenia wyklucza zatem błąd ludzki.

Zalety Wittmann 4.0 można wykorzystać także poza komórką produkcyjną Wittmann Battenfeld, podłączając wtryskarkę i urządzenia peryferyjne do systemów zarządzania produkcją MES w tym także do systemu TEMI +, który obsługuje rozszerzone zestawy danych form i oferuje podgląd całych komórek produkcyjnych.

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum