Używają choć nie płacą

Blisko setka firm z całego kraju korzysta już z wynalezionej przez łódzką firmę Ekochem Ekoservice specjalnej metody gospodarczego wykorzystania zmieszanych odpadowych tworzyw sztucznych POLY - MIX – UTYL.

Opracowana przez Ekochem Ekoservice metoda pozwala na zagospodarowanie odpadów zmieszanych tworzyw sztucznych. Przy jej zastosowaniu można zagospodarowywać czyste odpady tworzyw pochodzące z produkcji, handlu lub po doczyszczeniu albo myciu odpady ze zbiórki selektywnej lub wysegregowane z odpadów komunalnych.

Została ona stworzona cztery lata temu. Zainteresowanie nią jest bardzo duże. - To prawda - potwierdza Aleksander Borodin, prezes zarządu Ekochem Ekoservice. Od razu jednak przyznaje, że większość firm, które zainteresowały się POLY - MIX – UTYL wprowadza ten system na własną rękę. Dlaczego tak się dzieje?

- Po prostu rozsyłamy technologię do potencjalnych klientów. Uważamy bowiem, że zapoznanie ich z ofertą powinno być bezpłatne. Choć podpisaliśmy ledwo dwa kontrakty, to jednak szacujemy, że w całości lub częściowo nasza metodę wdrożyło już blisko sto przedsiębiorstw. Byli w stanie to zrobić, bo technologia nie jest zbyt skomplikowana - kontynuuje Borodin.

Kim są dwaj kontrahenci nie chce zdradzić. Przyznaje jedynie, że są to firmy średniej wielkości, zatrudniające ok. 50 osób. Na zakup technologii potrzebowały dotacji europejskich. - Nam i tak opłaca się sytuacja, w której nawet jeden na stu zainteresowanych podpisuje z nami umowę. Finansowo na tym zyskujemy. Do tego mamy satysfakcję, że nasze technologie nie spoczywają głęboko w szafach - dodaje.

Na czym dokładnie polega metoda POLY - MIX – UTYL?

Recyklingowi mogą być poddawane odpady tworzyw termoplastycznych polietylenu (PE), polipropylenu (PP) polistyrenu (PS), styropianu (EPS), polichlorku winylu (PVC) oraz innych tworzyw jak poliuretanu „cast" (PU), pianek poliuretanowych (PUR) oraz ścieru gumowego zwykłego lub z niepalnej gumy polichloroprenowej. Dzięki zawartości chloru w polichloroprenie i PCW otrzymywane są wyroby w znacznej mierze niepalne, nadające się do zastosowania w kopalniach.
Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże