W Lublinie ruszy produkcja wieczek puszek do napojów

W Lublinie ruszy produkcja wieczek puszek do napojów
Koncern Ball Corporation poinformował o planowanym uruchomieniu produkcji wieczek puszek do napojów w fabryce w Lublinie. Wstępne rozpoczęcie produkcji modułów puszek ma nastąpić w drugim kwartale br. Zakłady mają wytwarzać wieczka do puszek na potrzeby rynku środkowoeuropejskiego.

To drugie podejście amerykańskiego inwestora do rozpoczęcia produkcji w Podstrefie Lublin SSE Euro-Park Mielec. Zakład w Lublinie został wybudowany w 2008 roku z myślą o produkcji puszek do napojów, jednak w następstwie kryzysu gospodarczego w 2008 roku inwestycja została zawieszona, a w 2010 roku znajdujące się tu linie do produkcji puszek do napojów przetransportowano do serbskiej fabryki Ball w Belgradzie.

- Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na puszki do napojów na rynku europejskim uznaliśmy zakład w Lublinie za optymalną pod względem ekonomicznym lokalizację, która umożliwi nam sprawne dostarczanie wieczek puszek do naszych obecnych klientów - mówi Colin Gillis, prezes Ball Packaging Europe. - Ta niskonakładowa inwestycja pozwoli stworzyć ponad 60 nowych miejsc pracy w pionie produkcyjnym oraz daje perspektywy na dalszy rozwój ze względu na stały wzrost popytu na rynku.

Koncern Ball Corporation i jego spółki zależne zatrudniają 14,5 tysiąca osób na całym świecie. Wartość sprzedaży w roku 2014 wyniosła około 8,6 mld dol. W Polsce spółka Ball Packaging Europe posiada fabrykę puszek zlokalizowaną w Radomsku.

Czytaj więcej: Puszki 87 Opakowania 1104