W Zabrzu powstanie fabryka opakowań RTP

W Zabrzu powstanie fabryka…
W ubiegłym tygodniu w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową fabrykę firmy Schoeller Allibert, producenta opakowań zwrotnych z tworzyw sztucznych (RTP). Zakłady, w których pracować będzie 75 osób, mają ruszyć w czerwcu przyszłego roku.

Zabrzańska fabryka będzie posiadała halę produkcyjną o powierzchni 6 tys. metrów kwadratowych wraz z budynkiem biurowym i placem składowania. Po jej uruchomieniu zamknięte mają być bytomskie zakłady firmy, a dotychczasowi pracownicy zostaną przeniesieni do nowej lokalizacji.

Schoeller Allibert jest potentatem w branży opakowań wielokrotnego użytku z tworzyw sztucznych. Spółka posiada 14 fabryk na świecie i biura handlowe w ponad 55 krajach, zatrudnia ponad 2 tys. osób. Wyroby Schoeller Allibert używane są m.in. w rolnictwie, motoryzacji, przetwórstwie spożywczym czy browarnictwie.

Firma oferuje szeroki zakres opakowań zwrotnych z tworzywa sztucznego, które dzielą się na dziesięć grup tj. skrzyniopalety składane (FLC), małe pojemniki składane (FSC), skrzyniopalety, skrzynki na napoje, pojemniki sztaplowalne oraz sztaplowalno-gniazdowe, wiaderka z certyfikatem UN, składane pojemniki IBC do przewozu cieczy, palety plastikowe oraz wózki.