W Zgorzelcu wyprodukują opakowania

W Zgorzelcu wyprodukują opakowania
Aerosol International poinformował o przygotowaniach do inwestycji w naszym kraju.

Firma, która jest kapitałowo powiązana z Maxim Gruppe, zamierza wybudować na Dolnym Śląsku na terenie Podstrefy Zgorzelec Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości, zakład produkcji opakowań. Pracę znaleźć ma tam ponad 300 osób. Koszt inwestycji to 180 mln zł. Jednak firma aż 51 mln zł otrzymała w formie dofinansowania od Ministerstwa Gospodarki. Budowa ma wystartować jeszcze w tym roku.

Interesującym aspektem zapowiadanego projektu jest chęć nie tylko wdrożenia innowacyjnych technologii do produkcji opakowań, ale również zamiar stworzenia w Zgorzelcu opakowaniowego centrum badawczego. Rocznie w nowej fabryce powstawać ma ok. 100 mln bezspoinowych opakowań aluminiowych. Taka ilość puszek powinna zabezpieczyć zapotrzebowanie grupy Maxim na opakowania dla produkowanych przez nią kosmetyków, które są sprzedawane w ponad 40 krajach świata. Inwestycja jest reakcją na zwiększające zapotrzebowanie na opakowania producenta. W ciągu ostatnich sześciu lat wielkość produkcji firmy wzrosła bowiem o 50 proc.

Spółka Aerosol International należy do koncernu Maxim, jednego z wiodących europejskich producentów wyrobów kosmetycznych, który ma pięć zakładów produkcyjnych w Niemczech, we Francji oraz w Luksemburgu.