Walki rozszerza działalność we Wrocławiu

Walki rozszerza działalność we Wrocławiu
Firma Walki otrzymała kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Kosztem 2,8 mln zł firma rozbuduje istniejące zakłady, uruchamiając produkcję zaawansowanych laminatów zawierających aluminium oraz cienki papier. Dzięki rozbudowie pracę znajdzie 10 osób, jednocześnie przedsiębiorca zobowiązał się do utrzymania 32 dotychczasowych etatów.

Nowa inwestycja pozwoli na wprowadzenie na rynek nowych produktów, między innymi opakowań dla branży spożywczej. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec bieżącego roku.

Jest to druga inwestycja spółki na terenie WSSE. Obecnie firma Walki posiada w Polsce trzy fabryki, w których zatrudnia ok. 200 osób. Jest jednym z największych producentów laminatów technicznych i materiałów do opakowań ochronnych.

Siedziba główna Grupy Walki mieście się w fińskim Espoo. Zakłady spółki zlokalizowane są także w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz w Chinach. Firma zatrudnia ok. 900 pracowników, a jej roczna sprzedaż netto wynosi ponad 300 mln euro.