Warto sięgać po publikacje Wydawnictwa Forum

Warto sięgać po publikacje…
Trwa nasza współpraca z wydawnictwem Forum. Za pośrednictwem Plastech.pl można nabyć najnowsze pozycje Forum przeznaczone dla specjalistów z branży tworzyw sztucznych. Jednocześnie wydawnictwo stworzyło nowoczesny serwis z materiałami dla ekspertów z wielu innych dziedzin.

- Jeżeli komukolwiek, kto jest ekspertem w swojej branży, brakuje łatwego dostępu do fachowej literatury, szkoleń, dokumentów czy poradników i czuje potrzebę ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, to Wydawnictwo Forum stworzyło dla takich osób innowacyjny serwis: www.eksperto.pl.

Można w nim znaleźć profesjonalne e-booki, e-dokumenty i e-szkolenia. Gwarancją sukcesu portalu jest jego dostępność, łatwa obsługa, krótki czas oczekiwania na realizację zamówienia - tylko kilka minut. Jest to źródło e-booków dla specjalistów z zakresu m.in. bezpieczeństwa pracy, budownictwa i nieruchomości, logistyki i transportu, prawa, a także dla przedstawicieli administracji publicznej i służby zdrowia - tłumaczy Anna Sołtysiak, specjalista ds. marketingu Wydawnictwa Forum.

Z kolei specjaliści zajmujący się przetwórstwem tworzyw sztucznych używający maszyn mogą nabyć publikacje Forum za pośrednictwem naszego wortalu Plastech.pl. Szczególnie aktualną pozycją wydaje się być w tej chwili choćby poradnik „Kontrola maszyn i urządzeń”. Publikacja omawia przeglądy, naprawy, dostosowanie do wymogów UDT i PIP. Jest o tyle aktualna, ponieważ upłynął już termin dostosowania wszystkich maszyn i urządzeń do wymagań minimalnych. Parlament Europejski opublikował jednak nową dyrektywę w sprawie maszyn (2006/42/WE), która zastąpi obowiązującą obecnie Dyrektywę Maszynową 98/37/WE. Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn, nowe wytyczne zaczną obowiązywać już 29 grudnia 2009 r. Polecamy zatem, napisany metodą „krok po kroku”, praktyczny poradnik przygotowany przez zespół specjalistów – praktyków, który umożliwi nie tylko sprawdzenie obecnego stanu maszyn, ale przede wszystkim dostosowanie urządzeń oraz ich dokumentacji do nowych wymogów. Do publikacji dołączone są wzorcowe szablony dokumentacji DTR wraz ze wskazówkami wypełniania oraz zestaw innych niezbędnych dokumentów.

Przetwórców może też zainteresować „Poradnik Kierownika Produkcji”. W publikacji poruszono szeroki zakres tematów od omówienia zagadnień organizacyjnych poczynając, po zagadnienia związane z planowaniem produkcji i dokumentacją, a na zarządzaniu jakością i kontroli produkcji kończąc. Znajdują się tam również wskazówki dotyczące m.in.: tworzenia harmonogramów produkcji – z uwzględnieniem produkcji “na skład” oraz “na zamówienie”, odpowiedniego określania zapotrzebowania na materiały i surowce, systemów sterowania produkcją i zarządzania jakością.

Wydawnictwo Forum jest polską częścią międzynarodowego holdingu wydawniczego Forum Media Group. Wprowadza lektury dotyczące zmian zachodzących w życiu gospodarczym, przepisach prawa, obowiązkach przedsiębiorstw i administracji publicznej. Autorami publikacji są eksperci wybranych dziedzin, praktycy-specjaliści. Dzięki ich doświadczeniu tworzone są aktualizowane na bieżąco poradniki, użyteczne oprogramowanie wspierające działania użytkowników i inne publikacje dla specjalistów, kadry kierowniczej i organów administracji.

Serwis Wydawnictwa Forum dostępny jest pod adresem www.eksperto.pl.

Z kolei ofertę publikacji dostępnych za pośrednictwem Plastech.pl można zobaczyć tutaj.

Czytaj więcej: Prawo 374 Wydawnictwa 11