We live molding. Dni Kompetencyjne firmy Wittmann coraz bliżej

We live molding. Dni Kompetencyjne…

W dniach 19 i 20 czerwca br. Grupa Wittmann zaprasza na Dni Kompetencyjne 2024. W Wiedniu na terenie Marx Halle pod hasłem "Żyjemy formowaniem” nasi goście będą mogli wziąć udział w specjalistycznych wykładach poświęconych digitalizacji oraz zapoznać się z ciekawymi eksponatami związanymi z przetwórstwem tworzyw.

Dni Kompetencyjne Grupy Wittmann mają długą tradycję. Dla firmy są one platformą do prezentowania swoim klientom i partnerom nowych produktów oraz do zademonstrowania wiedzy nie tylko w zakresie istniejących technologii, ale także w rozwijanych innowacji. Zaprezentowana zostanie duża liczba eksponatów ze wszystkich obszarów produktowych Grupy Wittmann, od maszyn przez roboty i urządzenia peryferyjne, aż po kompletne gniazda produkcyjne.

Z produkowanej gamy wtryskarek zaprezentowane zostaną wtryskarki elektryczne EcoPower, w tym zasilana prądem stałym wtryskarka EcoPower DC. Komórka produkcyjna uzupełniona zostanie przez robota i termostat, także zasilane prądem DC. Na wtryskarce serwohydraulicznej SmartPower zaprezentujemy obsługę rozszerzoną o wirtualną rzeczywistość w technologii "Holoverse". Także ta maszyna będzie uzupełniona o wyposażenie Wittmann w postaci robota i urządzeń peryferyjnych. Wszystkie one będą pracować w technologii obsługi wirtualnej. Naszym gościom przedstawimy także wtryskarki hydrauliczne MacroPower oraz wtryskarki do wytrysku mikro wyprasek MicroPower.

2-onestopshop


Podczas Dni Technologicznych zaprezentowana zostanie szeroka gama robotów, termostatów, regulatorów przepływu, suszarek, podajników granulatu i urządzeń dozujących, a także młynów, Wśród prezentowanych urządzeń nie zabraknie kilku nowości. Tematem przewodnim prezentacji będzie oszczędność energii. Jednym z ciekawszych eksponatów będzie prezentacja termostatu połączonego z automatycznym przepływomierzem. Konfiguracja ta znacząco podnosi jakość procesu termostatowania formy oraz znacząco ogranicza zużycie energii.

Oprócz prezentacji, w specjalistycznych wykładach zostanie przedstawiona szeroka gama tematów związanych z cyfryzacją maszyn do przetwórstwa tworzyw.  Wykład inauguracyjny "Sztuczna inteligencja i cyfryzacja - przełomy dla przemysłu tworzyw sztucznych" wygłoszony zostanie przez dyrektora zarządzającego Plastics Europe Germany p. Ingemara Bühlerp. Przegląd tematu digitalizacji przedstawi p.dr Mikula Thiem z VDMA.

Po zakończonych wykładach Grupa Wittmann zaprosi swych gości na kameralną kolację do restauracji urządzonej na terenie Marx Halle.

Oprócz programu ekspozycji i wykładów, odwiedzający tegoroczne Dni Kompetencyjne będą mieli okazję zwiedzić wybrane zakłady produkcyjne Grupy Wittmann. Naszym Gościom umożliwimy wizyty w Wittmann Technology w Wiedniu, w Wittmann Battenfeld w Kottingbrunn lub w Wittmann Robottechnikai w Mosonmagyaróvár (Węgry).

1-wittmann-competencedays2024-en

Program Dni Kompetencyjnych Wittmann 2024

środa, 19 czerwca 2024

 • od 8:00          Rejestracja na terenie wystawowym Marx Halle, Wiedeń
 • 08:00-12:30   zwiedzanie zakładów Wittmann
  do wyboru Wittmann Technology w Wiedniu / Wittmann Battenfeld w Kottingbrunn / Wittmann, Węgry
 • 12:30-14:00   Lunch
 • 14:00-16:00   Wykłady techniczne
 • 16:00-17:30   Prezentacje eksponatów
 • 17:30-18:00   Sztuczna Inteligencja i cyfryzacja – zmiany w branży tworzyw sztucznych”
  p. Ingemar Bühler, dyrektor zarządzający PlasticsEurope w Niemczech
 • Od 18:00       Spotkanie wieczorne

czwartek, 20 czerwca 2024

 • od 8:00         Rejestracja w Marx Halle
 • 08:00-12:30   zwiedzanie zakładów Wittmann
  do wyboru Wittmann Technology w Wiedniu / Wittmann Battenfeld w Kottingbrunn / Wittmann, Węgry
 • 9:00-11:00    Wykłady techniczne (powtórzenie z dnia poprzedniego)
 • 11:00-13:00   Prezentacje eksponatów
 • 12:30–14:00  Lunch

Rejestracja na wydarzenie jest dostępna na stronie organizatora.

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum