Więcej biotworzyw w Europie

Więcej biotworzyw w Europie
Rośnie popyt na biotworzywa w Europie. Oznacza to zatem wzrost projektów inwestycyjnych związanych z produkcją tego rodzaju tworzyw.

O najnowszej poinformował właśnie amerykański koncern Cereplast, jeden ze światowych liderów w branży. Wybuduje on we Włoszech fabrykę biotworzyw. Wcześniej Cereplast otworzył w Niemczech swoją europejską siedzibę. Instalacja produkcyjna będzie powstawać w dwóch etapach, a jej całkowita zdolność produkcyjna wyniesie 100 tys. ton tworzywa rocznie.

Pierwsza część inwestycji zlokalizowanej w pobliżu Asyżu wystartuje już za rok i będzie zakładać stworzenie instalacji o mocy wytwórczej 50 tys. ton. Całość zostanie zakończona w połowie 2013 r. Łączna wartość inwestycji to 10 - 12 mln euro. Fabryka ma wyjść naprzeciw rosnącemu w Unii Europejskiej popytowi na biotworzywa. W 2014 r. rynek ten ma być szacowany już na 1 mln ton tworzyw. Zdaniem przedstawicieli koncernu w rozwoju rynku sprzyjać powinno europejskie ustawodawstwo, które dąży np. w niektórych segmentach rynku do ograniczenia produkcji z naturalnych tworzyw. Tak jest np. w opakowalnictwie.

Czytaj więcej: Ze świata 317 Biotworzywa 87