Wittmann G-Max XL: Rozszerzenie popularnej serii młynów

Wittmann G-Max XL: Rozszerzenie…

Nowy, największy model w serii młynów przy stanowiskowych  Wittmann G-Max XL zapewnia większą wydajność mechanicznego rozdrabniania części formowanych wtryskowo o wymiarach zewnętrznych od 200 do 500 mm.

G-Max XL charakteryzuje się maksymalną wydajnością, kompaktową konstrukcją i maksymalną przepustowością materiału 100 kg na godzinę. Oznacza to, że nowy młyn tnący może być stosowany do mielenia wlewków i braków produkcyjnych, zarówno jako młyn przy stanowiskowy do recyklingu inline, jak też jako młyn centralny.

Otwarta konstrukcja 3-łopatkowego rotora tnącego zapewnia optymalną wentylację, a tym samym dobre chłodzenie. Oznacza to, że G-Max XL może rozdrabniać wlewki wykonane z  materiałów wrażliwych na ciepło, które są odbierane bezpośrednio z formy.

Stworzony dla równomiernego i czystego mielenia

W młynie G-Max XL wymiana noży odbywa się w kilku prostych krokach, a urządzenie do wstępnego ustawiania automatycznie zapewnia optymalną szczelinę cięcia. Noże obrotowe i stałe są ustawione względem siebie pod kątem, co umożliwia uzyskanie czystej powierzchni cięcia.

Wirnik tnący młyna G-Max XL napędzany jest trzema paskami klinowymi, które zapewniają maksymalny moment obrotowy i niską prędkość obrotową 340 obr/min przy zasilaniu 50 Hz. Rezultatem jest znacznie czystsze i bardziej równomierne mielenie, a także zoptymalizowana wydajność przy najniższym możliwym poziomie hałasu i niskim zużyciu energii.

1-g-max-xl

Duża elastyczność integracji z gniazdami produkcyjnymi

Izolowany akustycznie lej wrzutowy na materiał dodatkowo zmniejsza poziom hałasu. Lej można ustawić zarówno poziomo, jak i pionowo, co zapewnia maksymalną elastyczność. Części mogą być podawane do młyna za pomocą robota, przenośnika taśmowego lub ręcznie.

Dzięki solidnej, funkcjonalnej konstrukcji stalowej  młyn G-Max XL jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o połączenie wysokiej wydajności, długiej żywotności i ergonomii obsługi.

Granulator posiada certyfikat zgodności z normą bezpieczeństwa CE EN12012-1

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna