Wtrysk wielokomponentowy z agregatami dostawnymi Dr. BOY

Wtrysk wielokomponentowy z…

23 marca br. w Gliwicach odbyło się seminarium „Wtrysk wielokomponentowy z agregatami dostawnymi Dr. BOY” zorganizowane przez 1.PLASTCOMPANY przy udziale Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT Systems.

Firma 1.PLASTCOMPANY POLSKA Sp. z o.o. rozpoczęła swoja działalność w 2016 roku jako część grupy 1.PLASTCOMPANY oraz VALPLAST CZ, w zakresie dostawy maszyn i urządzeń oraz surowców do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Nawiązuje do bogatej, ponad 30-letniej tradycji działań czeskiej firmy - matki w obszarze reprezentacji zagranicznych producentów i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych i surowców chemicznych. Głównym celem firmy jest oferowanie i dostarczanie klientom wysokiej jakości rozwiązań technologicznych, surowców do poszczególnych procesów przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz wiedzy i wsparcia technicznego przez swoich przedstawicieli.

Dostarczane przez firmę 1.PLASTCOMPANY rozwiązania pochodzą głównie z krajów UE, miedzy innymi z Niemiec, Czech, Włoch, Słowenii, Holandii, Belgii i Hiszpanii. Obszar działalności firmy obejmuje przede wszystkim Polskę. Całość grupy 1.PLASTCOMPANY i VALPLAST rozwija swoją działalność również w Republice Czeskiej, Słowacji, Węgrzech, Rumuni oraz innych krajach UE.

1plastcompany-23032022-003
Tomasz Zahorski, dyrektor zarządzający firmy 1.PLASTCOMPANY

Uczestnicy seminarium, którzy spotkali się na terenie Gliwickiej Cechowni - zespołu zrewitalizowanych zabudowań dawnej kopalni Gliwice - mieli możliwość zapoznania się z praktycznymi aspektami procesu wtryskiwania wielokomponentowego. Technologia ta umożliwia połączenie różnych materiałów lub kolorów w jednym procesie wtrysku. Umożliwia ona produkcję w sposób zautomatyzowany i ekonomiczny wysokiej jakości detali zarówno pod względem wzornictwa jak i funkcjonalności.

Część teoretyczną seminarium otworzyła prezentacja firmy 1.PLASTCOMPANY, którą przedstawił Tomasz Zahorski, dyrektor zarządzający firmy. Christian Storz, odpowiadający w firmie Dr. BOY za sprzedaż zagraniczną, zaprezentował szerokie portfolio maszyn i urządzeń tego niemieckiego producenta.

1plastcompany-23032022-009
Christian Storz, Dr. BOY

Niemiecki producent maszyn i urządzeń do formowania wtryskowego Dr. BOY GmbH&Co. KG został założony przez Maxa Schiffera w 1968 r. Pierwszą produktem wprowadzonym przez firmę na rynek była wtryskarka BOY 15. Model ten zdobył uznanie ekspertów innowacyjnym, w pełni hydraulicznym, dwupłytowym systemem mocowania i unikalną, zwartą konstrukcją. W ciągu 50 lat fabrykę w Neustadt-Fernthal opuściło prawie 50 000 wtryskarek o sile zamykania do 1250 kN.

Po tej prelekcji, możliwości i zalety wtrysku wielokomponentowego przedstawił Przemysław Przybyła, Technical Sales&Service Manager w 1.PLASTCOMPANY.

- Wtrysk wielokomponentowy jaki oferujemy z wykorzystaniem agregatów dostawnych Dr. BOY cechuje się bardzo szerokim zakresem wykorzystania. Oferowane przez nas urządzenia pozwalają na stworzenie gniazda produkcyjnego we współpracy z dowolną wtryskarką, niekoniecznie z wykorzystaniem bazowej wtryskarki produkcji Dr. BOY - zaznaczył Przemysław Przybyła.

Surowce, Wytłaczanie, Wtrysk, Wytłaczanie
 

Surowce, Wytłaczanie, Wtrysk, Wytłaczanie przez rozdmuch, Dozowanie, Suszenie, Przetwórstwo EPS XPS, Mieszanie, Manipulatory, Transport materiału, Automatyzacja produkcji.

Polska, 60-415 Poznań, Czarnkowska 3a

Reportaże

Forum