Wtrysk wielokomponentowy z agregatami dostawnymi Dr. BOY

W trakcie seminarium uczestnicy odwiedzili, znajdujący się na terenie centrum szkoleniowego, showroom wyposażony przez firmę 1.PLASTCOMPANY, gdzie mogli zobaczyć pracującą wtryskarkę BOY 35 E z agregatem wtryskowym BOY 2C XS dla drugiego komponentu.

Agregat wtryskowy BOY 2C XS bazuje na kompaktowej wtryskarce BOY XS. Wyposażony jest we własny napęd hydrauliczny i własne sterowanie. W zależności od wielkości jednostki wtryskowej urządzenie zapewnia objętość plastyfikacji do 76,5 cm3.

Jednostkę napędową wraz z panelem kontrolnym umieszcza się obok maszyny bazowej. Wbudowane kółka umożliwiają przemieszczanie urządzenia. Płynne działalnie procesu wtrysku 2K jest możliwe dzięki komunikacji obu maszyn za pośrednictwem interfejsu I/O lub poprzez specjalne przewody z adapterami. Takie rozwiązania zapewniają bezproblemowe działanie maszyn podczas całego cyklu zarówno przy współpracy z wtryskarkami BOY jak i z maszynami innych producentów.

W zależności od zapotrzebowania druga jednostka wtryskowa może być montowana w różnych pozycjach. Aby zaoszczędzić miejsce, robi się to najczęściej w pionie na wtryskarkach poziomych; możliwy jest również montaż z boku.

Otwarta dysza układu plastyfikującego połączona jest z bazową jednostką agregatu dostawnego poprzez odpowiedni wąż wysokociśnieniowy o długości 6 bądź 10 m. Monitor TFT agregatu dostawnego posiada długi przewód i może być zamocowany przy wyświetlaczu maszyny bazowej - np. bezpośrednio obok monitora Procan ALPHA wtryskarki BOY.

1plastcompany-23032022-021
Przemysław Przybyła prezentujący wtryskarkę BOY 35 E oraz agregat wtryskowy BOY 2C XS

- Stanowisko zaprezentowane w gliwickim showroomie jest dostępne dla naszych klientów, praktycznie "od ręki" mogą oni tutaj przetestować swoje rozwiązania - dodał Przemysław Przybyła.

Producentem formy wtryskowej, która została użyta podczas prezentacji jest białostocka narzędziownia KarT Sp. z o.o. - Technologia wielokomponentowa otwiera nowe możliwości realizacji projektów, które spełniają coraz wyższe normy, również w zakresie ekologii. Tego typu projekty wymagają od narzędziowni nietypowego podejścia jeśli chodzi o opracowanie koncepcji oraz doświadczenie - powiedział Piotr Świętochowski, przedstawiciel firmy KarT.

Karsten Weller z niemieckiej firmy Wenz Kunstoff/QIP, której przedstawicielem na rynku polskim jest 1.PLASTCOMPANY, zaprezentował portfolio firmy w zakresie transportu, podawania, mieszania i suszenia tworzyw sztucznych. - Rozpoczynamy działalność na terenie Polski i jesteśmy zadowoleni, że udało się nam nawiązać kontakt z tak dobrym partnerem biznesowym - ocenił Karsten Weller.

1plastcompany-23032022-007

Seminarium techniczne zostało zorganizowane we współpracy z firmą EMT-Systems. Jest to największe i najbardziej kompleksowe centrum szkoleń technicznych w Polsce, specjalizujące się w organizacji kursów i szkoleń z zakresu mechatroniki i szeroko pojmowanych technik inżynierskich. Firma działa na rynku szkoleniowym od 2006 roku, proponując innowacyjne podejście do systemu kształcenia kadr inżynierskich i technicznych branż przemysłowych. W jej ofercie można znaleźć dziesiątki szkoleń.

W styczniu 2020 roku EMT-Systems zostało zarządcą zrewitalizowanego budynku dawnej cechowni kopalni Gliwice o powierzchni blisko 8,5 tys. m2. Obiekt położony jest na terenie Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice.

- Jesteśmy zaskoczeni takim zainteresowaniem firm technologią wielokomponentową - podsumował seminarium Tomasz Zahorski. Tego typu spotkania będziemy z pewnością powtarzać cyklicznie. Planujemy już następne wydarzenia i z pewnością będziemy kontynuować taką formę relacji z naszymi klientami.

1plastcompany-23032022-001

Jacek Leszczyński

Surowce, Wytłaczanie, Wtrysk, Wytłaczanie
 

Surowce, Wytłaczanie, Wtrysk, Wytłaczanie przez rozdmuch, Dozowanie, Suszenie, Przetwórstwo EPS XPS, Mieszanie, Manipulatory, Transport materiału, Automatyzacja produkcji.

Polska, 60-415 Poznań, Czarnkowska 3a

Reportaże

Forum