Wtryskarka El-Exis SP na targach Plastpol 2015

Wtryskarka El-Exis SP na targach…
Podczas tegorocznego Plastpolu spółka Demag Plastics Group Sp. z o.o. zaprezentuje na wtryskarce El-Exis produkcję pojemników na żywność dekorowanych w technologii IML. Maszyna El-Exis SP 200-920 o sile zamykania 2000 kN będzie współpracować z systemem firmy Polymac Robotics b.v., tworząc kompaktową jednostkę produkcyjną zdolną do wyprodukowania pojemników w czasie cyklu poniżej 3,5 s. Polipropylenowe kubki wytwarzane będą przy użyciu 4-gniazdowej formy firmy Otto Hofstetter AG.

Jednostka zamykania maszyn El-Exis SP wraz ze zdecentralizowanym napędem zapewnia urządzeniu szybkość, a jednocześnie ostrożne otwieranie i zamykanie formy, co pozwala osiągnąć precyzyjny moment jej zatrzymania. Dzięki temu dekoracje mogą być w odpowiedni sposób naniesione na produkowane na detale, a te z kolei usuwane są z formy prawidłowo. Zastosowany system sterowania gwarantuje łatwą i intuicyjną obsługę maszyny, a liczne udogodnienia w oprogramowaniu oraz opcje dodatkowe opracowane specjalnie dla producentów opakowań umożliwiają optymalizację procesu.

Maszyna El-Exis SP, która zostanie zaprezentowana na Plastpolu będzie także wyposażona przez Sumitomo (SHI) Demag w szereg rozszerzeń - oprócz standardowych modułów activeQ/Q+, activeCool&Clean i activeAdjust, urządzenie będzie pracowało przy użyciu dodatkowych trybów, jak activeMotionControl, activeScrewDrive, activePowerLink i activeEcon. Pozwalają one na łatwą adaptację maszyny do konkretnej aplikacji i uzyskanie odpowiednich parametrów w zakresie efektywności produkcji.

Maszyny El-Exis SP oferują zaawansowane technologie w zakresie produkcji cienkościennych opakowań. Dzięki połączeniu napędów elektrycznych i hydraulicznych, maszyny te pozwalają na osiągnięcie maksymalnej szybkości i dynamiki.

Demag


Czytaj więcej: Wtryskarki 481 Targi 901

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83


Reportaże

Forum

Bronio

Białe smugi blisko punktu wtrysku PA 66+30GF 2019-05-17

Uoop90

Wpływ parametrów procesu frezowania na twardość tworzyw 2019-05-08

Pawel74

Geometria ślimaka PVC , PP 2019-04-18

Iebm

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-04-15

Iebm

Zamykanie rdzeni 2019-04-15