Wtryskarka firmy Arburg na targach Plastpol

Wtryskarka firmy Arburg na…
Wtryskarka z jubileuszowej serii Allrounder 720 S Golden Edition będzie jednym z najważniejszych urządzeń, które podczas zbliżających się targów Plastpol w Kielcach pokaże firma Arburg.

Allrounder 720 S Golden Edition powstała specjalnie z okazji półwiecza istnienia firmy. Będzie ją można obejrzeć od 29 maja do 1 czerwca na stoisku Arburga w Kielcach.

Wtryskarka o sile zamykania 3000 kN i odległości kolumn prowadzących 720 x 720 mm wyposażona jest w jednostkę wtryskową wielkości 1300, o maksymalnej masie wtrysku do 826 g (dla PS). Tak jak wszystkie wtryskarki serii Golden Edition, nowa maszyna oferuje zaawansowane technologicznie wyposażenie podstawowe.

Nowoczesny układ sterowania Selogica direct i zespoły plastyfikujące o wysokiej odporności na ścieranie są w stanie spełnić wymogi każdego zaawansowanego procesu produkcji. Z kolei użycie najnowszej generacji zaworów o wysokiej szybkości przełączania gwarantuje najwyższą jakość i powtarzalność produkcji.

Allrounder 720 S to jedna z sześciu wtryskarek ze „złotej kolekcji”. Pozostałe to, Allrounder 270, 320, 420, 470, 520 C. o siłach zamykania od 400 do 2000 kN. Maszyny wyposażone są w pięć jednostek wtryskowych o wielkościach 70, 170, 290, 400 i 800, ze ślimakami o średnicach 18 - 55 mm, co pozwala na produkcję części o masie 2 - 434 g.

wtryskarka allrounder 720 S z serii Golden Edition firmy ArburgZ okazji Targów prezentowana będzie także mniejsza wtryskarka firmy Arburg, czyli Allrounder 175 V.

Przypomnijmy, że jest to pierwsza, seryjnie produkowana wtryskarka Arburg z pionowym układem zamykania narzędzia o sile zamykania 125 kN. Maszyna oferowana jest alternatywnie z jednostkami wtryskowymi wielkości 30 lub 70, które mogą realizować wtrysk centralny lub wtrysk w płaszczyznę podziału formy. Liczba „175” w oznaczeniu maszyny określa szerokość płyt narzędziowych układu zamykania, która wynosi 175 mm, a symbol „V” (vertically) oznacza wersję pionową.

wtryskarka Allrounder 75 V firmy ArburgWtryskarka Allrounder 175 V przeznaczona jest do realizacji obtrysku części umieszczanych w gniazdach formy. Dzięki małej wysokości stołu wynoszącej 800 mm, wtryskarki Allrounder 175 V nadają się do ręcznego załadunku zaprasek i wyjmowania gotowych, obtryśniętych części. Dolna, wyposażona w wypychacz, płyta narzędziowa jest nieruchoma, a otwieranie narzędzia odbywa się poprzez ruchomą płytę górną.

Dzięki niewielkiej powierzchni zabudowy maszyna może być integrowana z innymi urządzeniami technologicznymi w złożonych procesach produkcyjnych i może np. współpracować ze stołami obrotowymi lub przesuwnymi. Ponadto urządzenie posiada bezkolumnowy układ zamykania, który zapewnia swobodę dostępu i obsługi form wtryskowych. Minimalna wysokość form wtryskowych wynosi 100 mm, a maksymalna wielkość otwarcia formy to 225 mm.

Czytaj więcej: Wtryskarki 518 Targi 988

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233