Wtryskarka firmy Demag Plastics Group na Targach Plastpol

Wtryskarka firmy Demag Plastics…
Nowy modułowy typoszereg maszyn serii Systec zaprezentuje na zbliżających się Targach Plastpol, firma Demag Plastics Group. Jej wtryskarka przeznaczona jest do produkcji wysokojakościowej polipropylenowej nasadki stosowanej w branży kosmetycznej. Będzie to premierowy pokaz tego urządzenia w Polsce.

11 edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol 2007 odbędzie się w Kielcach od 29 maja do 1 czerwca. Demag Plastics Group będzie obecny na stoisku nr 26 w hali B. Pokaże swoją nową wtryskarkę.

Wtryskarka Systec 50/370-310 w wersji wyposażeniowej Smart (w standardzie znajduje się m.in. wzmocniona pompa i aktywny system zabezpieczenia formy ActiveQ) wyposażona jest w nowy terminal sterowania NC5 stanowiący dalsze rozwinięcie i kontynuację filozofii dotychczas stosowanego sterowania NC4.

Demag Systec

Nowa generacja sterowania oferuje użytkownikowi wsparcie we wszystkich fazach: od ustawiania maszyny przez optymalizację procesu do produkcji i dokumentowania parametrów.

Hydrauliczna wtryskarka Demag Systec z nowym stero-waniem NC5Bardzo ważnym standardowym elementem wyposażenia serii Systec jest aktywne zabezpieczenie formy ActiveQ. Zabezpieczenie to, w przeciwieństwie do standardowego układu pasywnego zapewnia pełną kontrolę formy na całej drodze otwierania i zamykania. W przypadku „złapania wypraski“ podczas fazy zamykania następuje bardzo szybka reakcja i zatrzymanie ruchu formy. Co ważne, wszystko to odbywa się bez straty na prędkości zamykania. Wtryskarki Systec wyposażone są ponadto w nowy układ dokładnej filtracji oleju zwiększający czterokrotnie jego żywotność.

Nowym rozwiązaniem jest również zoptymalizowanie konstrukcji płyt narzędziowych oraz nowe liniowe prowadzenie płyty ruchomej maszyny. Układ ten, stawiając mniejsze opory podczas ruchu, zapewnia większą szybkość oraz dokładność prowadzenia przy mniejszym zużyciu energii. Ponadto nowy system gwarantuje większą równoległość między płytami maszyny.

Kontakt:
Tomasz Tybura
Demag Plastics Group Sp. z.o.o.
Tel.: +48 34 370 95 40
Fax: +48 34 370 94 86
E-Mail: info@demag.pl

Czytaj więcej: Targi 996 Wtryskarki 519

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83