Wtryskarki elektryczne IntElect w drodze do zrównoważonego rozwoju

Wtryskarki elektryczne IntElect…

Rynki nieustannie się zmieniają, a oszczędzanie energii i zasobów ma coraz większe znaczenie czasowe. Materiał ''plastik'' jest nierozerwalnie związany z oszczędnością energii i zasobów. Jego niewielka waga sprawia, że jest opłacalny i elastyczny w użyciu. Aby wesprzeć te wysiłki, Sumitomo (SHI) Demag nadal jest pionierem w rozwoju całkowicie elektrycznych maszyn. Napędy w pełni elektryczne wyznaczają nowy punkt odniesienia dla osiągnięcia absolutnej precyzji, dokładności i dynamiki przetwarzania. Są to kluczowe kryteria w dążeniu do uzyskania najwyższej spójności procesu, oprócz ograniczenia ilości odpadów do minimum podczas rozruchu i bieżącej produkcji. Ponadto szybka i precyzyjna reakcja tych napędów bezpośrednich umożliwia realizację specjalnych procesów z bardzo dużą dokładnością, otwierając nowe możliwości dla przetwórców. Specjaliści Sumitomo (SHI) Demag podkreślają, że chociaż obecna pandemia jest imponującym przykładem zalet tworzyw sztucznych jako materiału zapewniającego higienę i trwałość, przemysł tworzyw sztucznych znajduje się w stanie przewrotu. Branża nadal poszukuje nowych i innowacyjnych sposobów na zmniejszenie ilości potrzebnego materiału, a także pozyskiwanie nowych rozwiązań nadających się do kompostowania i recyklingu. 

Co równie ważne, co trzecia maszyna w Europie jest teraz w pełni elektryczna. Sumitomo (SHI) Demag podjął strategiczną decyzję 2 lata temu, aby dedykować całkowicie swoją fabrykę w Wiehe produkcji maszyn w pełni elektrycznych i zaprzestać produkcji małych serii maszyn hydraulicznych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy seria maszyn IntElect była także produkowana w kolejnej fabryce Sumitomo (SHI) Demag w Chiba w Japonii. Energooszczędna produkcja jest również stosowana wewnątrz Sumitomo (SHI) Demag, a zużycie energii elektrycznej i wody w obu niemieckich zakładach wytwórczych zmniejsza się z roku na rok. 

Popularność serii IntElect potwierdza fakt, iż 70 tys. w pełni elektrycznych maszyn Sumitomo (SHI) Demag obecnie zainstalowanych na całym świecie produkuje komponenty stosowane w technologii medycznej, środkach ochrony indywidualnej, elektronice i IT. Przetwórcy zdają sobie sprawę z korzyści wynikających z ograniczenia zużycia energii i wody przy jednoczesnym znacznym zwiększeniu wydajności. 

97-gqbfwuvn5od

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83