Wtryskarkowe nowości na NPE 2015

Wtryskarkowe nowości na NPE 2015
Już za dwa tygodnie w Orlando na Florydzie rozpocznie się 28. edycja targów NPE, największej wystawy dla branży tworzyw sztucznych w USA. Historia targów rozpoczęła się w 1946 roku, a dziś impreza organizowana co trzy lata przez amerykańskie stowarzyszenie SPI: The Plastics Industry Trade Association należy do ścisłej światowej czołówki. W tym roku swoją ofertę przedstawi ponad 2 tys. firm, które zajmą przestrzeń ponad 100 tys. m kw. W ten sposób wielkość powierzchni wystawienniczej osiągnie poziom rekordowego roku 2000.

Wystawcy, którzy w tym roku zdecydowali się na przyjazd do Orlando, podkreślają, że ich chęć udziału w targach wynika z bardzo udanej poprzedniej edycji oraz widocznego ożywienia w branży tworzyw sztucznych.

W przypadku firm maszynowych nakłady inwestycyjne związane z NPE 2015 widoczne są zwłaszcza w powiększeniu stoisk i prezentacji większej ilości maszyn. Dobrym przykładem jest stoisko firmy Milacron Inc., które będzie miało powierzchnię 2,3 tys. m kw. - będzie to jednocześnie największe stoisko w historii targów. W sumie ponad 600 firm zaprezentuje na swoich stoiskach różnego rodzaju urządzenia; w tym ponad 400 będzie podczas targów uruchomionych. Wiele firm zdecydowało się na prezentację kompletnych gniazd produkcyjnych.

- Przy tak dużej ilości wystawców prezentujących działające urządzenia hala wystawiennicza stanie się rodzajem dynamicznej panoramy procesów produkcyjnych - mówi Gene Sanders z SPI. - Odwiedzający będą mieli wiele możliwości do obejrzenia na żywo najnowszych technologii i materiałów oraz do nawiązania kontaktów z ekspertami. W ten sposób nabywcy będą mieli rzadką okazję do przetestowania produktów przed ich kupnem.

Choć przed rozpoczęciem targów będziemy przyglądać bliżej propozycjom producentów maszyn do przetwórstwa tworzyw, warto w tym miejscu pokrótce wyliczyć główne punkty programu czołowych firm z branży.

Spółka Absolute Haitian - założona w 2006 roku północnoamerykańska odnoga Haitian Plastics Machinery - będzie miała w tym roku stoisku aż o jedną czwartą większe niż podczas poprzedniej edycji. Podczas targów działać będą cztery wtryskarki, między innymi szybkobieżna w pełni elektryczna wtryskarka do produkcji zamknięć i nakrętek.

Sumitomo (SHI) Demag zaprezentuje dziewięć wtryskarek, z których jedna pretenduje do miana najszybszej wtryskarki świata w zakresie produkcji zakrętek do butelek na wodę. Maszyna będzie zaopatrzona w 96-krotną formę wtryskową i w ciągu godziny będzie w stanie wyprodukować ponad 180 tys. zakrętek HDPE o wadze 1,3 g. Zdaniem przedstawicieli firmy, czas cyklu poniżej 2 s oraz widok zakrętek dosłownie wylatujących z maszyny z pewnością przykuję uwagę zwiedzających.

NPE 2015


Czytaj więcej: Wtryskarki 442 Targi 792